Wpis z mikrobloga

#rozdajo

płytka micro:bit, powstała na zamówienie BBC jako materiał edukacyjny dla 11-12 latków do nauki programowania. Kodować można m.in. w Pythonie i JS.

Na płytce jest m.in akcelerometr i diody LED. Więcej info: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3210388.html

Zgarnąłem na konferencji, co swoje to się pobawiłem i chętnie puszczę w dalszy obieg :) Zielonki mogą plusować. Rozstrzygnięcie w środę/czwartek wieczorem
NNPlaya - #rozdajo

płytka micro:bit, powstała na zamówienie BBC jako materiał eduk...

źródło: comment_9g5C1k4nZ1h0gUBHZAijWRZwAe23vGr2.jpg

Pobierz
  • 21
@Atariauke: A widziałem same po 90-100zł i panikowałem, że takie drogie :p
A powiedz mi jeszcze, czy warto kupować od razu w zestawie z jakimiś akcesoriami? Czy lepiej samemu stopniowo coś dokupować?
@Motloch: od chińczyka mozna kupic cały zestaw, mozna tez stopniowo dokupować elementy, nie wychodzi mega drogo. Ja kupiłem sobie na początek samo arduino bo miałem pierdyliard rzeczy juz do avrkow. Polecę Ci na początek kupic pare rezystorów, jakieś ledy, ze 3 WS2812B (ws2812b breakout po 0.38$), enkoder po 0.5$ i płytkę stykową z kablami, zmieścisz sie w 35zl a masz solidna bazę. Nigdy nic nie kupiłem w pl, bo uważam ich
@Motloch: Dzięki za zawołanie :)
Skąd ten kupon i jak wygląda takie zamówienie? Nigdy nie kupowałem cudów z Chin.

Poza tym, zapytałem przewrotnie co z tego można wykonać bo mam dużą ochotę coś wykonać/zaprogramować, tylko nie mam pomysłu na projekt do nauki i doskonalenia umiejętności ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Rain_: takie cos bedzie okej, sam chyba dokładnie to samo mam i służy bdb, zrobic możesz dosłownie wszystko, jeśli chcesz jeszcze wiecej niz wszystko to możesz kupic arduino micro (takie Leonardo pomniejszone) za 20zl i masz tam usb-hid czyli robisz w 10 minut myszkę z joystickiem, klawiaturę, gamepad i kontroler MIDI np ;)
@Rain_: ogarniesz bez problemu, odkąd piszemy w C na arduino każdy projekt jest w sumie prosty. Uno, tranzystor, 5 ledow mocy i odbiornik ir wyjęty z dowolnego sprzetu z pilotem pozwala zrobic np lampkę nocna z rożna jasnością świecenia sterowana pilotem ;p
@Rain_: odbiornik ir to to z np DVD albo tv czy wieży, led mocy to led który bierze powyżej 100mA - np taki 1W led mocy bierze 350mA i ładnie swieci. Rożne kolory tez możesz jak cos. C jest ultra proste, nie musisz sie zajmować pamięcią itp, składni jestes w stanie sie nauczyć czytając przykładowy listing w razie czego służę pomocą