Wpis z mikrobloga

@ozetka: wczoraj dopiero zacząłem i skończyłem tylko pierwszy rozdział, więc nie czuję się jeszcze uprawniony, by mówić o wrażeniach ;) ale po pobieżnym przejrzeniu - ładna cegła, sporo zdjęć, już po początku widać, że zawarto dużą ilość listów Tomka. No i jako, że autor jest dziennikarzem, założycielem "Tylko Rocka" to muzyka też stanowi istotną część książki, więc można czytając włączyć sobie odpowiednie tło i jeszcze bardziej wejść w świat Beksy.
@ozetka: "Portret podwójny" Grzebałkowskiej, nie wiem czy coś więcej wartego uwagi jest dostępnego. Poza tym sporo w sieci - kiedyś jakiś reportaż na onecie, na youtube filmy z domu Beksińskich, "Kronikę zapowiedzianej śmierci" i wywiady u Cejrowskiego i Jagielskiego. No i przesłuchałem parę jego audycji. Czekam aż będę miał okazję obejrzeć "Ostatnią rodzinę", choć jak czytam o filmie, to wiem, że postać Tomka jest tam dość przerysowana i pokazana w negatywnym
Majam - @ozetka: "Portret podwójny" Grzebałkowskiej, nie wiem czy coś więcej wartego ...

źródło: comment_n9aZ8CenKYG5EzaWjwEQc5OsfEzLiaCy.jpg

Pobierz
@Majam: Dzięki, że wspominasz o reportażu i audycji, nie wiedziałam o nich, na pewno wysłucham :) Z tego wszystkiego, co wymieniłeś, nie widziałam tylko wywiadu u Cejrowskiego, ale zaraz się biorę za nadrabianie! Też czytałam już różne opinie nt. "Ostatniej rodziny" i trochę się zniechęciłam przez to, ale i tak pójdę zobaczyć ten film. Dzięki jeszcze raz, Mirku :)
@ozetka: czego dokonał tomasz, że napisano o nim książkę i poświęcono mu kilka programów? nie bardzo rozumiem jak to jest bo przecież był synem słynnego ojca ale czy poza montypythonem i audycjami w radio cos jeszcze wyróżnia go na tle innych????
@mikeeho: Widocznie jest coś jeszcze, co go wyróżnia i dlaczego rzesze ludzi uwielbiały go słuchać. Myślę, że da się to odczuć głównie na tle emocjonalnym, jeśli zastanawiasz się, czego takiego dokonał, że napisano o nim książki i poświęcono programy, to posłuchaj tych programów i przeczytaj te książki, może wtedy poznasz odpowiedź na swoje pytanie :) A jeżeli tego nie "czujesz", to czemu Cię tak dziwi to, że ktoś coś o Tomku
@ozetka: słuchałem audycji ( jest na youtube) oglądałem kilka dokumentów. jest to niewątpliwie ciakawa postać ale jakoś moim zdaniem wyolbrzymiana jest jej ta inność i wyjątkowość.