Wpis z mikrobloga

#remontujzwykopem #diy #pilarki #drewno
Kochani, mam pytanie. Zbieram się od miesięcy na zakup piły stołowej. Majsterkowanie i inne i zastanawiam się nad:
http://allegro.pl/bosch-pts-10-pilarka-stolowa-pila-254mm-1400w-fv-i6515760274.html

Generalnie sprzęt spełnia moje wymogi bo można ciąć pod kątem + ciąć mogę do 7.5cm co akurat jest mi niezbędne. Zdarzają się opinie, że sprzęt jest za bardzo aluminiowy i czasami mało precyzyjny. Polecicie coś lepszego?
  • 16
  • Odpowiedz
@amarantowy odpowiednik Boscha to w Casto kupisz za 598 zł pod marką macallister. Pilarka idealna do wykonczeniowki. Do belek weź z silnikiem indukcyjnym np Macallister za 998 zł na siłę lub 748 zł na 230v. Zainwestuj w tarcze Boscha lub globusa i można się bawić.
  • Odpowiedz
@amarantowy: Eh, sorki nie doczytalem odnosnie skosów. Ani MacAllisterami ani boschem nie utniesz na raz belki 80x80mm pod kątem 30 stopni. Da radę większa pilarka, lub ukosówka z tarczą 305 mm
  • Odpowiedz
@marcho87: Widziałem, w boschu jest przy 45 stopni max 63 mm ale to nie jest takie istotne, rzadko będę ciał coś wiekszego niż 60mm z tego co patrzyłem na plany, a jak będę to najwyżej na 2x utnę (góra dół)

Sprawdziłem oba macallistery (siła odpada, mam w kuchni 1 gniazdo, którego nie wykorzystuję i zabudowałem meblami więc szkoda gadać). I kurde mam teraz problem bo jest 2500W w rozsądnej cenie a
  • Odpowiedz
@amarantowy: model za 598 zł to model tegoroczny, model 2,5 kw to model z dwóch sezonów. Na obydwa reklamacji prawie nie ma. Do precyzji masz ten tańszy, bo tam są wyższe obroty tarczy + dodaj do tego tarczę z dużą ilością zebów i panele/deski tniesz równiutko. Do grubych desek/belek lepszy będzie 2.5 kw, bo ma silnik indukcyjny, który dużo lepiej wytrzymuje prace pod dużym obciążeniem (indukcyjne masz np w pralkach).
  • Odpowiedz
@marcho87: Dwóch sprzętów nie kupie a potrzebuję uniwersala. Ok poradzę się inaczej. na 300 cięć przy drewnie o grubości 2cm (sosna) będę wykonywał jedno cięcie 6-7cm (też sosna). Może pod kątem. Jak pod kątem potne to na 2x czyli góra 3,5cm + doł 3,5. Da rade tańszy? Czy lepiej droższy?
  • Odpowiedz
@amarantowy: O ile nie planujesz z prac majsterkowiczowych przejść na zarobkowe to da radę tańszy. Jeżeli chcesz coś co wytrzyma częstą, czasami codzienną pracę to zastanów się nad Klik. Różnica jest w jakości stołu i żywotności/zachowania precyzji pracy pod kątem. W casto makita jest w podobnej cenie co na allegro (nie w każdym markecie obecna).
  • Odpowiedz
@marcho87: Właśnie porównywałem makite vs bosch. Wg. recenzji narzedzia.pl makita wygrała nad boschem. Stabilniejsza etc. Wole kupic raz a dobrze, więcej niż 2k nie mam. Istnieje szansa, że jak się wkręcę to będę pracował codziennie ale to wtedy może coś z wyzszej półki kupie. W temacie makity, oryginalna tarcza jest ok czy coś innego jeszcze do tego? Dzięki za pomoc!
  • Odpowiedz