Wpis z mikrobloga

4 272 - 1 = 4 271

Tytuł: Zero zero zero. Jak kokaina rządzi światem
Autor: Roberto Saviano
Gatunek: Literatura faktu
★★★★★★★★★

Jest to moja druga książka Roberto Saviano, wcześniej czytałem Gomorę, po obejrzeniu rewelacyjnego filmu. Do serialu powoli się przymierzam.
Specyficzny styl pisania, ale nawet całkiem mi podchodzi.
Podobnie jak Gomorra, książka wywarła na mnie duże wrażenie, momentami dokładne informacje o poszczególnych osobach mafii przytłaczają i ciężko wszytko spamiętać, ale zostaje widok samego mechanizmu, pracujących trybików. W sumie książka podobnie jak Gomorra głownie opowiada o mafii tyle że tym razem głownie o kolumbijskiej, trochę o tej w Ameryce, Rosji i Włoszech. Ilości i opisane sposoby przemycanych narkotyków dają sporo do myślenia.
Na pewno w jakimś stopniu zmieniał się moja wizja całego procesu dostarczenia tego narkotyku do klienta.

#bookmeter
Pobierz nuj-ip - 4 272 - 1 = 4 271

Tytuł: Zero zero zero. Jak kokaina rządzi światem
Auto...
źródło: comment_Vzh8VJYer5NVlZmfvyNzpuS2AgVaNc6C.jpg
  • 3
@Go_Ask_Alice: chyba kupilem ją nawet po twoim wpisie na wykopie :). Tak sporo jest trudnego słownictwa, troche nieprzetłumaczalnych zwrotów, no i ten sam styl pisania Saviano napewno była to cieżka praca dla tlumacza, ale uważam że podołał.
Już nie mogę edytować, a dopiero teraz mam przy sobie książkę, która została przełożona przez tłumaczkę :), Joanne Kluze.