Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy! :(
Mam problem z tabletem Asus Google Nexus 7 32GB. Mianowicie po długim nieużywaniu (3miesiace) postanowiłem go znowu włączyć. Oczyścicie najpierw go podładowałem, a następnie próbowałem uruchomić. No i nic... Próbowałem twardych resetów, ładowania nawet przez kilka godzin i nic.
Płyta główna? Myślicie czy można z tym coś jeszcze zrobić?
#pomocy #pcmasterrace #tablet #zepsulem #gsm #nexus7 #android
  • 10
  • Odpowiedz
@dr_cookie:
musisz otworzyc tylną klapkę, tak jak na tym filmie ([tutaj]https://www.youtube.com/watch?v=GoDAg8mYYz4))

a następnie odłączyć ekran LCD (te złacze które jest rozłączane na zdjęciu poniżej)

Ten typ tak ma, że jak się rozładuje za mocno to podczas startu, pobiera (właśnie na rozruch systemu i rozświetlanie LCD) wiecej prądu iż jest wstanie pobrać przez USB, wiec jest ujemny bilans energetyczny i tak w koło macieju, rozwiązanie to odłaczyć na ten czas LCD, i ładować go tak przez
random2o - @dr_cookie: 
musisz otworzyc tylną klapkę, tak jak na tym filmie ([tutaj]...

źródło: comment_TipqNPZOssmJi7agnDSxpdCFQZ40pUGL.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dr_cookie: no to mocno dziwne, kurka-rurka, od samego nie używania nie powinno się uszkodzić nic poza baterią, ostatnia szansa jest odpiąć wszystkie widoczne złącza i podpiąć je na nowo. Oczywiście baterię odpinamy pierwszą, a podpinamy ostatnią.
To max co można więcej sprawdzić w domowym zaciszu. Później zostaje serwis gdzie sprawdzą jak się miewa płyta główna.
  • Odpowiedz