Wpis z mikrobloga

Pytanie do mirków z #uk - które służby powinnam zainteresować, gdy nieuczciwy pracodawca nie wypłacił mi należności za tzw. holiday pay? Wróciłam już do Polski, na miejscu mam jeszcze rodzinę która ewentualnie może pomóc z formalnościami.

Niby kwota nieduża, niecałe 120 funtów, ale dla mnie ma znaczenie.
  • 7
@misja_ratunkowa: jak już wróciłaś do Polski to możesz zapomnieć. Gra nie warta świeczki. Ewentualnie możesz pisać do pracodawcy listy czy maile że dajesz im termin 2 tygodnie i jeśli nie wypłacą zgłosisz ich do ACAS czy Citizen Advice Bureau.

To drugie raczej odpada bo już nie jesteś w UK.
Możesz ich postraszyć tym https://www.gov.uk/government/publications/pay-and-work-rights-complaints-individuals

Najlepiej wysyłaj maile lub jeśli ma to być w formie listu to niech rodzina z UK to
@Agakra9: Dzięki za infomację. Pracodawca wie, że już dawno nie ma mnie w kraju. Po postraszeniu zgłoszeniem sprawy "odpowienim władzom" zaczął się tłumaczyć, że jakoś im to umknęło ( ͡° ͜ʖ ͡°) i pieniądze są do odebrania przez rodzinę choćby zaraz. Wcześniej ustaliliśmy, że mają być wysłane na konto, a teraz niby "leżą w kopercie już od dawa i czekają". Na kogo one tam czekały - #!$%@?