Wpis z mikrobloga

@evodeex: ale nie będę płacić za cepa więcej niż 2tys, to bez sensu!!11

@knysha: głupota mnie złapała i pomyliłem mirko z guglem jako miejsce pierwszej pomocy, dzięki

@Atexor: a w biosie sprawdzałeś taktowanie? Bo komputronik ma promo na 'MSI Z170A GAMING M5 + HyperX Fury Black 16GB [2x8GB 2400MHz)' i się zastanawiam jaki jest sens skoro najlepszy procesor, 6700k, obsługuję tylko 2133.

Swoją drogą, 6700k wart ceny?
  • Odpowiedz
@kinky_savage: Tak, w BIOSie, a raczej w UEFI ustawiałem. Zarówno jak i bez XMP.

Tego z częstotliwością na procach też nie ogarniam, bo DDR4 są przecież szybsze. To na jakie proce niby te częstotliwości?
Sam myślałem nad MSI, ale wybrałem ASUSA Z170 Pro Gaming. W testach porównawczych był minimalnie lepszy. Poza tym do ASUSa mam zaufanie.

Czy wart? Tu ciężko stwierdzić, bo jak kupowałem kompa to z ceną się nie liczyłem
Atexor - @kinky_savage: Tak, w BIOSie, a raczej w UEFI ustawiałem. Zarówno jak i bez ...

źródło: comment_nQilpbQMDHr63grPvKsPvSvcbyeqbN3C.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Atexor: to ja już nic nie rozumiem xd

A może, taktowanie RAMu to jedno ale CPU dalej gada z pamięciami w swoim tempie?

To na jakie proce niby te częstotliwości?


Są cpu na 2011-3, te za 4 tys złotych, może to te? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

bo jak kupowałem kompa to z ceną się nie liczyłem za bardzo


Highlife ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kinky_savage:

Highlife ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pcmasterrace. Ostatnio sobie kupiłem koszulkę do kompletu.

Co do pamięci, serio - nie rozumiem tego jednego aspektu. Szukałem odpowiedzi na necie, ale było ich mało i nierzeczowe. Niby na stronie intela 6700k jest:
Rodzaje pamięci DDR4-1866/2133, DDR3L-1333/1600 @ 1.35V

Ale faktycznie nie wiem. Nawet jak się spojrzy np. na takiego i7-5820K, to także max 2400mhz. A mi się nie chciało w
  • Odpowiedz
@Atexor: swoją drogą twoja mobo obsługuję 3333 standardowo?

Nawet nie wiem skąd tego firestrike'a pobrać żeby nie płacić ( ͡° ʖ̯ ͡°) to nie porównam :p

@Krople_do_nosa: podobnie jak powyżej, bardzo mało jest mobo które w standardzie obsługują wyżej jak 2400MHz - aż dwie od EVGA znalazłem
Trzeba kręcić coś na płycie czy wystarczy OC ramu?
  • Odpowiedz
@kinky_savage: procesor jest certyfikowany do 2133 (zodnie z wytycznymi JEDEC). Wyższe też obsluguje i tak jest co generacje pamięci, kwestia wczytania profilu xmp który niekoniecznie jest po mysli wytycznych JEDEC, tj jeszcze moze nie byc takiego standardu. Pójdą na 2133, 2400 jak ustawisz i na ilefabrykadałą jak podkręcisz
  • Odpowiedz