Wpis z mikrobloga

Czesc ! Sluchajcie dzisiaj potrzebuje Waszej opinii w jednej kwestii. Zawsze liczylem sie ze zdaniem Wykopkow wiec uznalem ze zapytam co sadzicie o jednej kwestii - jak wiecie od 1 pazdziernika nie jestem juz korposzczurem I chce ruszyc z tematem o ktorym myslalem juz naprawde dlugo a mianowicie warsztaty z robienia nozy. Mam juz na 90% miejscowke (Wroclaw, zaraz obok siedziby @Rextorn ), teraz czas na dogrywanie szczegolow - I tutaj pojawila sie przeszkoda - bo jesli to ma miec rece I nogi to potrzebne sa srodki finansowe. Bardzo powaznie rozwazam wystartowanie na Polak Potrafi - Co sadzicie o takim sposobie pozyskania pieniedzy na miejsce w ktorym bedzie mozna pod moim okiem zmajstrowac wlasny noz ? Walcie prosto z mostu ok ? #trollsky #wroclaw #knifemaking #zainteresowania
Trollsky - Czesc ! Sluchajcie dzisiaj potrzebuje Waszej opinii w jednej kwestii. Zaws...

źródło: comment_F93TIu5hzmV6DYZckr69EHJWaTzXf44w.jpg

Pobierz
  • 218
  • Odpowiedz
@Trollsky: domyślam się, pamiętając filmiki, że trochę tam sprzętu trzeba, ale tak dla porównania - swego czasu były prowadzone we Wrocławiu bezpłatne szkółki piwowarskie, mniej więcej co 2-3 miesiące jakaś knajpa nieodpłatnie udostępniała część lokalu, piwowarzy zjeżdżali ze sprzętem, gary butle, taborety gazowe i prowadzili kilkugodzinną prezentację wraz z praktyką. koszty żadne a zawsze był komplet 30 osób plus lista rezerwowa...

...może gdyby wprowadzić jakąś opłatę (choć to tylko 4 osoby
  • Odpowiedz
@Trollsky: ja sądzę, ze miejscówka jest zdecydowanie za daleko ode mnie.

Może zapisuj na warsztaty z zastrzezeniem, ze odbędą się za czas jakiś. Zbierzesz jakąś kase, to co będzie brakowalo to dorzucisz od siebie, a tym co zaryzykowali jakiś gratis dodasz.

A na początek nie chcesz przyjmowac po 2 osoby u siebie w warsztacie? Zeby zobaczyc czy w ogóle jest zainteresowanie i czy dajesz rade jako nauczyciel, bo to tez wazne.
  • Odpowiedz
@Trollsky: Mocno Ci kibicuję odkąd rzuciłeś korpo robotę, więc deklaruje się, że jakąś małą wpłatą chętnie wspomogę realizację Twoich celów :) Czy to będzie Kickstarter, Polak Potrafi - bez różnicy.

Nie skreślaj Kickstartera na początku. Robisz świetną robotę, więc światowy zasięg może Ci dać sporego boosta :)
  • Odpowiedz
@Trollsky: myślałeś już w ogóle nad orientacyjnymi kosztami takich warsztatów? bo chętnie dowiedziałbym się, czy już się napalać, czy na razie sobie odpuścić? plus minus oczywiście.

co do zbiórki na PP - wczytaj się dokładnie w regulamin. na pewno jest to portal o szerokim zasięgu, ale jeśli działa podobnie jak kickstarter, to płacisz sporą prowizję od zebranej kwoty i prawie że duszę im zaprzedajesz, więc pomysł jak najbardziej ok, ale po
  • Odpowiedz
@Trollsky: zajebisty pomysł. Rób zbiórkę. Od jakiegoś czasu oglądam Twoje filmy i od niedawna nosze się z zamiarem zrobienia pierwszego noża. Takie warsztaty byłby by mega pomocne z racji dużej ilości informacji potrzebnej do przyswojenia na początku.
  • Odpowiedz
@Trollsky: Fajnie, ale fajnie by było z warsztatów wyjść z czymś nożopodobnym...
Może inaczej - chętnie bym pojechał na coś, gdzie mógłbym zrobić własny nóż - nawet słaby, ale własnej roboty...
Wiem, że dwa dni to mało.
  • Odpowiedz
@Trollsky: @pede87 ma rację moim zdaniem. Stary robisz zajebiste noże, każdy jest unikatem. Skup się na tym, rób markę i sprzedawaj noże. Jest mnóstwo ludzi którzy są wstanie dobrze zapłacić za coś co jest unikatowe i np. stworzone specjalnie dla nich. Edukację zostaw na YT. Nie wiem ile czasu wymaga wytworzenie jednej sztuki i czy będzie się to kalkulować, ale musisz po prostu dostosować do tego cenę. Myślę że kilku klientów
  • Odpowiedz
@Sarza01: bede robil noze dalej , warsztaty pewnie nie beda super dochodowe ale uwielbiam pracowac z ludzmi ktorzy chca cos zrobic. Planuje ( o ile beda chetni) robic 2 spotkania miesiecznie, to nie tak ze teraz bede prowadzil tylko warsztaty. To tylko dodatek zeby nie popasc w rutyne w pracy. Boje sie wypalenia wiec bede chcial pracowac na roznych plaszczyznach ale noze beda wspolnym mianownikiem
  • Odpowiedz