Wpis z mikrobloga

Zamierzam po taniości wymienić komputer na nowszy. Mam Dell Studio 1749 z procesorem i3 370M i kartą graficzną Radem HD5650 - generalnie przez 5 lat użytkowania komputer działał wyśmienicie, działał na nim nawet Inventor 2016, na którym robiłem projekty. Niestety muszę wymienić, bo mam duże problemy z matrycą, a kompatybilnej nigdzie nie mogę znaleźć.

Porównałem na notebookcheck wyniki podzespołów tego Della z laptopem, który przyciągnął obecnie moją uwagę, czyli Lenovo B50-80, z procesorem i3-5005U i grafiką zintegrowaną HD Graphics 5500 i zauważyłem, że obecna, 5 lat młodsza zintegrowana grafika Intela wg testów jest wydajniejsza niż stary dedykowany Radek, więc z obsługą takich podstawowych programów CADowskich typu Inventor, AutoCAD i podobne nie powinno być najmniejszego problemu. Czy ktoś z Was miał na studiach inzynierskich laptopa z tą kartą graficzną HD 5500? Ogólnie posiada ktoś tego laptopa #lenovo i może się wypowiedzieć? Pójdą na nim tego typu programy (względnie średniowymagające gierki typu GTA SA albo Wiedźmin 2 - pytam bo widziałem na youtubie jak ktoś na HD5500 odpalił Wiedźmina 3 ale oczywiście pokaz slajdów. Grać nie zamierzam, ale to dobre odniesienie). Czy Ten egzemplarz jest optymalnym wyborem w tej cenie?

Dzięki wielkie za rady i opinie

#laptop #cad #inventor #laptopy #jakilaptop #wyborlaptopa #pytanie #poradykomputerowe #benchmark #wincyjtagow #jakikomputer #laptopnastudia
  • 13
@suttree: Dzięki za odpowiedź, też jestem zadania że da to sobie radę, szczególnie zwracając uwagę na to, że wg testów mój laptop z dedykowaną powinien mieć gorsze osiągi niż nowsze układu zintegrowane, a Inventora 2016 uruchomił. Ale teraz poważnie zastanawiam się nad dorzuceniem tych 150 zł i kupieniu identycznego laptopa, tylko że z dedykowaną kartą R5 M330 Rozkładając te 150 zł na planowane 4-5 lat eksploatacji wychodzi na to, że niewielkim
@mulan84: Wersja z HD Graphics 5500 jest za 1389 PLN a wersja z Radkiem M330 (1 giga wlasnej pamieci) 150 zł droższa, 1539 PLN. Czytam teraz, że różnica między tymi układami jest niewielka, na rankingu notebookcheck dzieli je tylko 20 pozycji, nie wiem czy opłaca się dopłacać 150 zł.
EDIT widze ze twoja karta 3000M jest ok. 100 pozycji wyzej na tym rankingu, jest po prostu duzo lepsza
@KierownikW10: Już zamówilem. Sugerujesz, że lepiej gdybym zwrócił od razu i wziął wersje z HD 5500? A nie jest tak że na baterii wyłącza się Radek i włącza Intel? W ogóle to zastanawiam się teraz czy jest opcja wyłączania i włączania dedykowanej karty. Pewnie jest ale nigdy tego nie robiłem
@KierownikW10: Posłuchałem Twojej rady i zmieniłem zamówienie na tego ze zintegrowaną, dzięki czemu zaoszczędziłem 150 zł, więc jak będziesz w Łodzi to napisz, bo wiszę Ci piwo. Dodatkowo sprawdziłem czy R5 M330 jest wspierany przez Linux i niestety nie! Co było dla mnie dużym zaskoczeniem i rozczarowaniem, bo planowałem zacząć korzystać z Linuxa, więc wyrzuciłbym 150 zł w połowie w błoto. Trzymaj się dzięki za pomoc