Wpis z mikrobloga

Mirki polecacie jakie jakieś dyski SSD 240-320 GB do 350 zł Najbardziej chyba mi zależy na tym żeby był jak najmniej awaryjny. Wybierać u konkretnych producentów. Czego unikać a co obdarzyć szczególną uwagą?
Narazie będzie służył jako dysk wewnętrzny do laptopa. Stąd mam dwa pytani
1. W laptopie mam SATA II ale chyba bez problemu dysk SATA III będzie pasować? W przyszłości ten dysk powędruje do PC z SATA III
2. Gabarytowo wszystkie 2,5 cala pasują do wnętrza laptopa czy trzeba szukać jakiegoś z przeznaczeniem do laptopa?
#pcmasterrace #informatyka #komputery #laptopy #pytanie #ssd
Pobierz atencjon - Mirki polecacie jakie jakieś dyski SSD 240-320 GB do 350 zł Najbardziej ch...
źródło: comment_oXIK0mDFaFg6wgf6POQaIyqJPgRAXAeE.jpg
  • 22
@atencjon: Sam kupiłem ostatnio ten ze zdjęcia, czyli GoodRam Iridium Pro. Jestem bardzo zadowolony, 5 lat gwarancji, więc o awaryjność raczej nie ma co się martwić. Na pewno wyklucz wszystkie dyski z pamięciami TLC.
Po wpisaniu frazy "Problem Goodram Iridium 240 PRO" oraz "Problem Crucial mx200", w drugim przypadku dużo wyników wyświetla, więc chyba więcej problemów sprawia
Z tego co mam obecnie chce zrobić dysk zewnętrzny, przy kupowaniu obudowy trzeba zwrócić na coś uwagę czy spokojnie można brać taką za 20 zł?
@atencjon: Mam iridium pro w swoim PC i jeśli chodzi o niezawodność to się nie popisał (ciężko uogólniać na podstawie jednego przypadku) bo padł po miesiącu. Mimo tego polecam, bo w sklepach(na pewno w x-komie) wszystkie produkty goodram wymieniają od ręki na nowe - z tego co zrozumiałem z rozmowy pracowników jest to zalecenie od Goodram'a a nie od x-komu.
@atencjon: Jeśli o bezawaryjność chodzi - bierz Goodrama Iridium Pro. W aktualnej cenie nie ma konkurencji, ta dopiero pojawia się 100~ złotych dalej. Co ważne - różnicy w wydajności w codziennej pracy i tak nie odczujesz.

Mocną stroną polskiego produktu są kości MLC, 5 lat gwarancji na ŚWIETNYCH warunkach (ilość TB do przemielenia) oraz bardzo dobry stosunek cena/wydajność. Wszystkim krzykaczom warto przypomnieć, ze Iridium =/= budżetówki Goodrama. Te drugie to faktycznie