Wpis z mikrobloga

Test dysków SSD Crucial MX300. Godni następcy Crucial MX200?
Dysków SSD nigdy zbyt wiele. Im większa konkurencja na rynku, tym lepiej dla nas. Mamy możliwość wyboru pod względem pojemności, gwarancji, wydajności czy ceny. Innymi słowy - dla każdego coś dobrego. Crucial ma na rynku pozycję zdecydowanie ugruntowaną, acz trzeba o nią dbać jak i o wszystko. Producent zaprezentował więc kolejną odsłonę swojej znanej serii MX z numerem 300. Wcześniejsza generacja MX200 była świetna, a jak to wygląda teraz? Dysk został oparty na TLC zamiast MLC jest to jednak wersja 3D NAND, a więc segment wyżej od najtańszych rozwiązań.

W dużym skrócie:
Crucial MX300 osiągami potrafi zawstydzić nawet topowe dyski SSD bazujące na kościach MLC. Następcy Crucial MX200 znakomicie wypadają nie tylko w programach syntetycznych, bowiem pomiary rzeczywiste dotychczas bezlitośnie obnażające ułomność zwykłych kości TLC, także prezentują się nadspodziewanie dobrze. Mało tego! Crucial MX300 niejednokrotnie pokonuje Samsung SSD 850 Pro, Crucial MX200 czy GoodRam Iridium Pro, wciąż uchodzące za liderów rankingów wydajności. Chętni na zobaczenie wykresów? Tutaj wszystkie się nie zmieszczą... Ale są do wglądu tutaj:
http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_dyskow_ssd_crucial_mx300_godni_nastepcy_crucial_mx200

Jakieś pytanka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#pcmasterrace #laptopy #ssd #komputery #purepc
Pobierz PurePCpl - Test dysków SSD Crucial MX300. Godni następcy Crucial MX200?
Dysków SSD n...
źródło: comment_kWIMlIURBC70QAPv8WpVnQcQq1o8LJoP.jpg
  • 14
@PurePC_pl: Dysków SSD Cruciala używam od 2012 przy czym do dziś w użyciu jest (słynny kiedyś) M4 128GB i działa świetnie, nawet ostatnio przeleciałem go HD Tunem i sprawdziłem SMARTa.

MX200 też używam i również jestem zadowolony, niewykluczone że niedługo zainteresuję się serią MX300 :)
@RPG-7: interesuje Cię tylko złącze SATA3, inne złącza faktycznie są tylko do laptopów/tylko do stacjonarek przy czym czasami ten sam dysk producent sprzedaję z każdym złączem występującym na rynku, taki protip: SSD w miejsce HDD, HDD w miejsce napędu
@PurePC_pl mam od dłuższego czasu m500 i do póki nie przestanie działać. To nie zmienię go, a na dodatek wystarczający dysk dla osób które chcą przyspieszyć działanie komputera, a nie patrzeć tylko na wykresy i podniecać się cyferkami
@noriad: Problem byłby z samplem do testów, którego nie ma skąd wziąć. A budżet redakcyjny jest aktualnie skrojony pod ważniejsze wydatki. Jeśli jakimś cudem dotarło by to do "egzotycznej" firmy KingDian/jakiegoś sklepu i chcą dostarczyć sampla - niech piszą śmiało pod adres wykop@purepc.pl lub prywatnie. Wtedy zobaczymy co da się zrobić.

@Jaro070: Zgadza się - jest taki mechanizm. Zostało o tym wspomniane, działa jak wcześniej.