Wpis z mikrobloga

Dziś w nocy gala rozdania telewizyjnych Oscarów w formie nagród Emmy.

W sumie planowałem zarwać nockę i obejrzeć relację, podsumować kilka fajniejszych momentów jak to mam w zwyczaju z festiwalami i nagrodami, ale jak sobie pomyślałem że znowu wszystko wygra #graotron z miernym sezonem (dwa najlepsze odcinki w historii pod koniec nie niwelują miernoty która do tego doprowadziła), przemieszana z #mrrobot, bo ludzie gadajo, to mnie kolokwialnie #!$%@? strzela_. Zwłaszcza gdy genialny #theamericans, jeden z najbardziej stabilnych i najlepszych obecnie seriai, który utrzymuje wybitną formę przez cztery sezony dostaje wreszcie ledwie cztery nominacje. Albo The Knick z jedną, no #!$%@?.

W pozostałych kategoriach wygra Sprawa OJ Simpsona, chociaż wszyscy którzy absolutnie nie dają #!$%@? o Simpsona wiedzą że Fargo było lepsze, na niedobitki może nawet Better Call Saul się załapie, choć ciężko bo ludzie ciągle porównują do Breaking Bad. Kimmel powie parę suchych żartów o wyborach prezydenckich i o tym jak znowu streamowanie zabija telewizję. Wszyscy się rozejdą w przekonaniu że nagrody nic nie znaczą, bo ich faworyci nie wygrali. Dzień jak co dzień, dzień po dniu wciąż się dzieje życia cud.

#seriale #emmy
Pobierz
źródło: comment_BmVublS5josO2vBJ6hG1ccRsai397it3.jpg
  • 8
@ofm365: Według planu o pierwszej naszego czasu (4 pm PT / 7 pm EST), ale szczerze mówiąc nie wiem czy to wliczając godzinę czerwonego dywanu czy nie.

EDIT: Wliczając, czyli część faktyczna rozpoczyna się tradycyjnie o 2 w nocy.
@Joz: Ja się jeszcze zastanawiam czy dzisiejsza gala jest warta zarywania całej nocy. Żaden z seriali w głównych kategoriach mnie nie porwał w tym sezonie (The Americans nie oglądam, a resztę dobrze podsumowałeś). Jedynie po cichu liczę na Fargo, bo jest to takie małe arcydzieło i najlepszy serial jaki oglądałem w przeciągu ostatnich lat.
@Joz: I właściwie niewiele się pomyliłeś niestety.

Ze sprawą O J Simpsona, to chyba jakiś ponury żart. To zdecydowanie najsłabsza i najbardziej drętwa produkcja tego roku żerująca na nośnym temacie. Miała wszystko - budżet, aktorów, dobrą podkładkę fabularną, ale ostatecznie wiała serialową tandetą. Cała ta fabularyzacja to dla mnie straszny niewypał choć chyba jestem odosobniona w tej opinii patrząc na recenzję czy nominacje.

O.J.: Made in America to doskonale udowadnia. Tyle,
@Joz: @magnes125: Cieszą nominacje The Americans, dziwi mnie brak nominacji dla Narcos i Wagner Moura. Wygrana GoT to kompletna porażka, komediowy - Veep, serio? OJ Simpson to nawet nie komentuję. I wiele wiele innych...
Te nagrody w tym roku to jest jakiś żart.
@Joz: The Americans ? Naprawde ??? Serial o tym jak sobie Amerykanie wyobrazaja sowieckich szpiegow. Nie mowie ze zly, ale o wybitonosc to on sie nawet nie ociera. Z the Knick pelna zgoda ;)
Serial o tym jak sobie Amerykanie wyobrazaja sowieckich szpiegow


@Xemm: Nie, serial bazujący na hipotetycznym założeniu jak mogłaby wyglądać infiltracja sowieckich szpiegów przeciętnej amerykańskiej rodziny, po to aby uzyskać dostęp, tam gdzie zwyczajny wywiad rezydentury nie sięga. To czysta fantastyka, ale pomysł nie jest nowy, jest za to fantastycznie wyegzekwowany.
No to mamy inne podejscie do fantastycznosci. No ale kazdy ma swoje gusta. Ja wole jednak bardziej prawdziwe seriale.