Wpis z mikrobloga

Witam, nowe zakupy w chińskich sklepach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Dysk SSD KingDian S280-240GB zakupiony w sklepie #gearbest
Dysk recenzował już @Chinatorium więc tylko krótka notatka.
Dysk przychodzi zapakowany w blister z 4 śrubkami do montażu i w białej kopercie bąbelkowej, nie powinien zwrócić uwagi celników bo wygląda jak większość drobnych paczek.
Dysk moim zdaniem wykonany bardzo dobrze, aluminiowa obudowa, dobrze spasowana. Działa bez problemu.
Szybkie przeniesienie systemu i i już jest działający komputer z dyskiem SSD
System przenosiłem wg. instrukcji LINK
Mam tylko 1 uwagę, po klonowaniu partycji musiałem uruchomić system z Pendriva i uruchomić Automatyczne naprawianie systemu, bo nie chciał wystartować.

System i aplikacje uruchamiają się zauważalnie szybciej oraz system jest dużo bardziej responsywny. Niewielka inwestycja a można staremu komputerowi zapewnić drugie życie.

Zrobiłem filmik z porównaniem startu systemu z dysku SSD i HDD.
LINK DO FILMU NA YOUTUBE


Link do produktu: http://www.gearbest.com/hdd-ssd/pp_313951.html
Cena normalna: $65 (bo promocja się skończyła ;) )
Cena zakupu: $41.31 (obniżone punktami)
+ zwrot z GivingAssistance około $3

2. Kieszeń na dysk montowana zamiast napędu CD/DVD w laptopie.
Bardzo fajna przejściówka, wykonanie niezłe, można by się przyczepić do nierówno spasowanych blaszek ale i tak wszystko pasuje idealnie i trzyma się w komputerze bez problemu.
Dysk w obudowie trzyma się dość ciasno oraz jest dodatkowo przykręcony na dwóch bocznych śrubkach tych oddalonych od złącza SATA.
Front przełożyłem z napędu DVD i wszystko wygląda tak jak oryginał.

Link do produktu: LINK DO ALIEXPRESS
Cena zakupu: $3,92 (na GearBest podobne są po $6)

#aliexpress #ssd #kingdian #gearbest #itemyzchin #zakupyzchin
Pobierz lukaszlukasz - Witam, nowe zakupy w chińskich sklepach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Dysk SSD Kin...
źródło: comment_1XYEa216OzZOJmbnZjdqpKuYoTJnKaDl.jpg
  • 27
@lukaszlukasz: Pytanie mam nie wiem morze mondre morze głópie ( ͡º ͜ʖ͡º)
Są takie przejściówki co by miały jeszcze port usb w sobie albo nawet na bogatości jakiś moduł bluetooth ?
Mam laptopa, w którym są tylko dwa porty USB 13,6" no i jeden na myszkę jest, drugi wolny, ale gdyby taki adapterem był z USB to miałbym 3 i mógłbym sobie podpiąć moduł BT, którego
@lukaszlukasz: Właśnie mam dylemat, bo mierzę i nie wiem czy to 1cm czy 1,2 xD w sumie nie wiem czy dobrze mierzę (chodzi o ten front bez zaślepki ?). Ogólnie pisało, że więcej laptopów miało 12,7 tyle, że ten taki niewymiarowy dosyć, bo 13,3", a nie mogę znaleźć informacji w Internecie jaka grubość tej kieszeni jest fabrycznie, tyle co znalazłem na Aliexpress i ebay napęd do tego laptopa i tam pisze,