Wpis z mikrobloga

Witam szanownych programistów- wątek was nie bedzie interesował, a chciałem sie jedynie przywitać!

Siema bystre zawistne mordki. Potrzebuję Was.
Ktos wlamal się na facebooka mojego różowego i używał konta do tak niecnych czynów jak wyłudzenie haseł od znajomych do poczty i ich cejsa (mam udokumentowane to wyłudzanie, jak i naiwność tych przyjaciół, którzy bez ogródek się z nich wysprzęglali).
Dowiedziałem się od jednej z nich że taka akcja zaszła, przez screena jakiego wysłała. Po przejrzeniu powiadomień, Facebook wspomniał o logowaniu z innego urządzenia i podał numer IP. Jestem w stanie jakos dotrzeć do tej osoby? Jakoś zareagować. Nie należę do stróżów prawa, ale jeśli chodzi o moją kobietę i wykorzystywanie nieswiadomego kochanego różowego paska to chciałbym jakoś dosrać gnidzie.
#facebook #hakujo #programowanie
  • 7
  • Odpowiedz
@mi-siek: a w jaki sposób wyłudzali te hasła poprzez jej konto? strone pishingową ludziom wysyłali? bo nie wierze, że pisali "hej, Karyno moja droga przyjaciółko, podałabyś mi hasło do swojego fejsa, bo musze coś sprawdzić"
  • Odpowiedz
@mi-siek: #nieprogramowanie
Niewiele zrobisz. Mundurowi mogą więcej. Najlepszy ruch w tej chwili, to zmiana wszystkich haseł, wpisanie głupot w pytania pomocnicze i edukacja paskina, co i jak bangla w Internetach. Sprawdź/podaj to ip. Pewnie okaże się exit nodem lub serwerem VPN, ale spróbować można.
Opisz sytuację, jak wyłudzał, za kogo się podawał. Może sam nie jest inteligentny ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡°
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@maledorak nie chce się przyczyniać do Twojej utraty wiary w człowieka jako istotę myślącą, ale tak. Po krótkiej wymianie cześć-cześć padła prosba o możliwość zalogowania się na jej pocztę żeby wysłać maila, bo sama ma problemy. Nie trzeba było długo namawiać.
  • Odpowiedz