Wpis z mikrobloga

cześć Mirki jestem w nietypowej sytuacji. Wczoraj dowiedziałem się że moja dziewczyna jest w ciąży . Nie, nie chce uciekać na drugi koniec świata i zachować sie jak niedojrzałe dziecko. Nietypowa sytuacja to to że ja tego dziecka nie planowałem ale trudno stało się. Mam 9 miesięcy aby zapewnić im jak najlepszy start. Kiedyś mówiłem że jak tylko będę w takiej sytuacji od razu zakładam na nią firmę płace największy zus i przez paręnaście miesięcy są zabezpieczeni ale teraz patrze że racze już się tak nie da. Teraz myślę aby założyć na nią firmę w innym kraju i zrobić to samo aby mieć gwarancje że w razie czego będzie jak dziecko utrzymać. Proszę pomóżcie Ci bo nie wiem jak to ugryźć

#firma #ciaza #socjal
  • 11
@zenkowski: punt pierwszy dziecko się planuje albo nie. Punkt drugi już masz mniej niż 9 miesięcy żeby ogarnąć temat. Dziewczyna pracuje czy nie pracuje? Zależne od tego są różne macierzyńskie i tak dalej.

@sorasill: to jest pierwszy tydzień dopiero czyli zostaje powiedzmy 8 miesięcy. No właśnie problem jest taki że tylko staż i kończy się za 2 miesiące. Czyli można przyjąć że nie pracuje. Pierwsza myśl jest taka aby założyć na nią firmę w którymś europejskim kraju coś robić płacić składki a potem brać socjal ale czy to przejdzie.
@zenkowski: Nie wiem czy zakładanie firmy gdzieś w kosmosie coś da. Pierwszy miesiąc nie tydzień :) w Polsce ciąża liczy się "powiedzmy prawnie" od 3 miesiąca. Poszukaj kogoś kto miał działalność albo pracował poza granicami i powiększył rodzinę. Kombinujesz, jeśli jest na stażu to jest zatrudniona z UP, może tam zadzwonić i zapytać się jak wygląda temat ciąży, ubezpieczeń itd podczas stażu. Przysługuje Wam becikowe które wynosi 1000 PLN, być może
@zenkowski: jak juz wszystko będzie w lepszym stadium załatw sobie uznanie ojcostwa i nie żałujcie kasy na porządnego lekarza ginekologa który wam będzie ciąże prowadził bądź prowadziła (jesli jestes z okolic Krk, moglbym coś polecić ale tanio nie jest)
@sorasill: nie planowaliśmy tego jesteśmy trochę w szoku. Na pewno na nic nie będę żałował ani na dziecko ani na lekarza. Tak zamierzamy nic nie komu na razie nie mówić i zobaczyć jak to sie potoczy. Kombinuje bo chcę mieć gwarancje ,że będą pieniądza dla nich na dobry start. Przynajmniej odejdzie wtedy troche stresu. 500 plus raczej odpada po szybkich kalkulacjach tylko moich zarobków już jest przekraczany dochód.
@zenkowski: Jeżeli jeszcze tego nie ukrócili (dane z tamtego roku) to załada ona firmę i przez pół roku płacicie najwyższy ZUS potem przez rok jest koło 3k macierzyńskiego. Ale polecam podejść do księgowej