Wpis z mikrobloga

@PurePC_pl: Mimo wszystko warto było o tym wspomnieć. RX 470 to ogólnie dziwna sprawa, na przykład jedni podobno mają na Nitro napięcie domyślne 1150 mV, a inni 1050 mV. Tak jakby ktoś segregował karty, a potem do jednych testów idzie karta z 1050 mV, a w innych z 1150 mV i temperatury, pobór mocy i głośność się nie pokrywają. Oczywiście nie mogę tego potwierdzić, bo musiałbym pełno tematów przeczytać, ale
  • Odpowiedz
@brtk122: Najlepsze chłodzenie rdzenia i kultura pracy, do tego 3 letnia gwarancja. Wadami jest brak backplate i chłodzenia sekcji zasilania i vramu, przez co sekcja może dobijać do 100 stopni, nawet na domyślnych ustawieniach co się w szafirze nie zdarzy. Ma też niższe taktowania vramu i rdzenia od szafira. Nie czytałem jakie ma temperatury sekcji po OC, ale pewnie lepiej niż na stocku nie xD Podobno mogą też wystąpić jakieś
  • Odpowiedz
@Gother: obudowa to silentiumpc regnum rg3, a temperatura jak w typowym mieszakniu w bloku. Generalnie chyba nie będę miał chrapki na jakieś megakombinowanie w ustawieniach tych rzeczy, bo... aż tak sie nie znam. Jeśli ten msi jest stabilniejszy i ma te 3 lata gwarancji, to chyba wolę go wybrać i mieć spokój. Aktualnie za 1045zł
  • Odpowiedz
@brtk122: Jeszcze parę dni temu widziałem RX 480 Nitro za 1045 zł, więc trochę drogi ten MSI 470. Recenzji jest mało, więc ciężko powiedzieć, dopłata z RX 470 Asus do MSI to już 100 zł, a to już mało w tym segmencie nie jest. Możesz też wziąć Asusa za 940 zł, a potem spróbować obniżania napięcia i być może problemów ze spadkami taktowań nie będzie.
  • Odpowiedz
@brtk122: Ciężko coś zepsuć, bo karty mają limit napięć i sobie na przykład przypadkiem nie dasz na 1500 mV. A przy obniżaniu napięcia to zepsucie karty jest już chyba niemożliwe. Obniżanie napięć na Radkach to rzecz obowiązkowa, nie dość że karta przez to ma stałe taktowania, to jeszcze temperatury, obroty i pobór prądu spadają. Jak nie chcesz nic robić, to się sprawa trochę komplikuje, trudno mi powiedzieć która karta będzie
  • Odpowiedz
@Gother: to może i wezmę tego asusa i po prostu go poobniżam jakoś. No nic, jeszcze tydzień do wypłaty, może znów wyprzedadzą całość po tej cenie tak jak 1,5 tygodnia temu
  • Odpowiedz
@brtk122: i5-6500 nie potrzebuje niczego ponad stockowe chłodzenie jak dla mnie. Wolałbym pieniądze z chłodzenia dorzucić do klawiatury mechanicznej albo czegoś innego fajnego przy składaniu nowego PC.
  • Odpowiedz
@PurePC_pl: Skoro to takie oczywiste, to dlaczego żaden portal o tym nie informuje przy recenzjach kart? Przecież jeśli trafiłaby się wam sztuka przykładowo z 1025 mV, to wtedy temperatury i/lub obroty wentylatora byłyby o wiele niższe. A później ktoś kupiłby taką samą kartę i on miałby sztukę z 1175 mV i temperatury 10 stopni wyższe i będzie krzyczał na forum, że "Portal X kłamie, bo moje wyniki dokładnie zgadzają się
  • Odpowiedz
@Gother: Mały błąd, napięcie nie wiem czy jest wspólne, tylko napięcie rdzenia nie może być niższe niż napięcie pamięci, choć jak dam napięcie rdzenia na 800 mV, a pamięci na 1100 mV przy 1200 mhz taktowaniu rdzenia to i tak wywali. Tak przynajmniej wynika z moich testów, no i na różnych forach też takie coś widziałem.

Na 950 mV i 1300 mhz miałem identyczną temperaturę i obroty jak przy 1000
  • Odpowiedz