Wpis z mikrobloga

Walnąłem sobie wczoraj kilka piwek z ojcem, byłym żołnierzem #jwk #agat #grom #wojsko i troszku szczerze pogadaliśmy.
Chłop robił jakieś 20lat w woju, po odejściu na emeryturę od ponad 15lat udziela się w fundacjach pomagających byłym żołnierzom, prowadzi także szkolenia dla wojska i policji oraz audyty bezpieczeństwa.
Na litość boską jak #!$%@? mać Macierewicz może mówić o 25letnim Bartłomieju Misiewiczowi na apelu: "Chciałbym, by każdy oficer w Wojsku Polskim mógł poszczycić się takimi osiągnięciami"
To tak jakby minister obrony narodowej podszedł do każdego z 60tys żołnierzy którzy brali udział w misjach, dał im liścia i splunął w twarz.
Na miejscu tych generałów co stali obok to bym zrobił wtył zwrot i opuścił tą szopkę.
Kilku żołnierzy/weteranów zareagowało emocjonalnie. Odesłali swoje medale do ministerstwa.
Staremu było po prostu cholernie przykro, opowiadał mi historię swojej służby ze łzami w oczach.

W latach 80tych mundurowi dostali rozkaz aby "opanować strajkujących" (nazywajmy rzeczy po imieniu: pałować stoczniowców)
Ojciec aby uniknąć rozkazu (sam był z zachodniopomorskiego, co miałby kurde z braćmi walczyć?) postanowił wziąć ślub z moją mamą, jednocześnie otrzymał ustawowo kilka dni wolnych + przepustkę i nie uczestniczył w tej rzeźni (całkiem nieźle to przekombinował).
Po obaleniu komuny w ramach uznania w nowym systemie posypały mu się awanse, gdzieś tam mam jego focie z Leszke i Kwachem, ale to może kiedy indziej Wam opowiem, za to tera odkopałem starego slajda z prawilnym słowiańskim przykucem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

P.....k - Walnąłem sobie wczoraj kilka piwek z ojcem, byłym żołnierzem #jwk #agat #gr...

źródło: comment_fMv79KFqbY3Ao9HLAil94aG7lla27PSJ.jpg

Pobierz
  • 46
  • Odpowiedz
@Przepiorek: > Ojciec aby uniknąć rozkazu (sam był z zachodniopomorskiego, co miałby kurde z braćmi walczyć?) postanowił wziąć ślub z moją mamą,

Mam wujka byłego wojskowego który przed emeryturą osiągnął dość wysoki stopień wojskowy,on zaś mi opowiadał że zaraz po jego ślubie wybuchł stan wojenny i musiał się stawić w sztabie i nic nie dało tłumaczenie etc
  • Odpowiedz
@Reginald911: Kurczę przykra sprawa cumplu, takie życie żołnierza niestety ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mojego starego nie było na narodzinach swoich dzieci (3) bo był zagranicą gdzieśtam i to właśnie wujcio za każdym razem wiózł mame do szpitala.
Cieszę się, że też masz dobry kontakt z wujciem, pogadaj z nim czasem, wysłuchaj go.
Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile mundurowi potrafią tłamsić w sobie latami, wyżera to
  • Odpowiedz
@Przepiorek: Niestety nie mam teraz tak dobrego kontaktu z wujkiem,aczkolwiek co się widzimy to próbuje podpytywać jak to wyglądało "od kuchni" :) Wiem że dużo potrafią,widzę to po nim bo dopiero po kilku latach od jego przejścia na emeryturę postanowił porozmawiać na tematy na które wcześniej nie chciał,i bardzo zmienił się,wcześniej był dość nerwowy i widać dość często było jego zawodowe nawyki,teraz to wszystko się zmieniło :)
  • Odpowiedz