Wpis z mikrobloga

Tym razem nie będzie o planszówkach a o akcesoriach. Od pewnego czasu jest dostępna oferta sklepu Geekmod, gdzie m.in. można kupić drewniane inserty do kilkunastu tytułów. Wedle opisu zapewniają znakomitą oszczędność miejsca w pudłach jak i znacząco skracają czas rozłożenia / złożenia planszówki. Cena jest niestety trochę odstraszająca, dlatego też długo wstrzymywałem się z zakupem, ale w końcu musiałem :) Na początek wziąłem insert do Blood Rage oraz 2 x do Eldritch Horror. Póki co skleiłem jedynie ten pierwszy.

Insert obiecywał zmieszczenie w głównym pudle wszystkiego co się ukazało, czyli podstawa + mistycy + bogowie + 5th player exp + dodatkowa frakcja z Kickstartera + bonusowe potwory z KS. I tak właśnie jest. Nie posiadam jedynie bonusów z KS a wszystko trzymałem tak jak widać w lewym, górnym rogu (do tego karty w woreczku, bo nigdzie sensownie się nie mieściły). Złożone elementy pasują do siebie idealnie. Podczas składania również są niczym puzzle, lekko wychodzą z drewnianej wypraski, od strony wykonania jest doskonale. Niestety osoba odpowiedzialna za instrukcję powinna otrzymać psa-przewodnika. Instrukcja jest tragiczna, słabo czytelna i zawiera błędy. Z wypadkowej mojej głupoty i nieczytelności instrukcji miałem nieprzyjemność rozklejać i sklejać ponownie część elementów. Prócz tego z pomniejszych minusów to brak miejsca na karty bogów (ale jest ich tylko 6 i można wsunąć gdziekolwiek) oraz minimalnie wystająca pokrywa pudełka.

Podsumowując, pomimo instrukcji, jest to znakomita sprawa jeśli chcemy utrzymać porządek w grach i ułatwić sobie setup. Cena moim zdaniem nieco za wysoka (zwykle oscyluje wokół 70% ceny planszówki), ale z drugiej storny sam czegoś takiego nie wykonam. Jestem bardzo zadowolony i pewnie kupię kolejne jeśli akurat podpasując do moich gier.
#gryplanszowe #grybezpradu #planszowki
Pobierz Jednobrewy - Tym razem nie będzie o planszówkach a o akcesoriach. Od pewnego czasu je...
źródło: comment_JE0SkdDDsI9GntxcqtCypCexIdoSFPyT.jpg
  • 8
@Jednobrewy: imo szkoda kasy, organizery z przegrodkami, woreczki strunowe, gumki recepturki calkowicie starcza a kosztuja ulamek kwoty.
Jak ktos juz chce full wypad to sa materialy ktore tez kosztuja grosze wycinasz sklejasz i robisz pod siebie takie "wypraski".

Imo czesc tej kwoty lepiej przeznaczyc na nowe gry
@Zorak: Blood Rage nie upchnę w woreczkach w jednym pudle a Eldritcha tak mam i rozkładanie zajmuje wieczność. Nowych tytułów wielu nie ma jakie bym chciał to mogę się skupić na ulepszaniu posiadanych ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Jednobrewy: Dla mnie cena tych insertów w ogóle jest z kosmosu i osobiście coś takiego wolałbym zrobić sam z płytek kartonowo-piankowych na BGG jest masa projektów, druga sprawa to lubię takie rzeczy robić. Jakby to kosztowało max 50zł to bym jeszcze pomyślał, ale 100+ to odlot w nieznane. Nie wiem jak z BR ale EH nonstop wychodzą dodatki i raczej FFG nie ma zamiaru póki co przestać, więc pytanie czy dopasowanie