Wpis z mikrobloga

ZAKUP TREZORA OD OSOBY TRZECIEJ a dokładnie od użytkownika @Amelek nie kupujcie od niego trezora lepiej zamówcie sobie na stronce oficjalnej producenta. Koleś już raz chciał wyłódzić od kogoś dane, brał też pożyczki, nie wiem czy spłacał wiem że osoby się przypluwały do niego że im zalega, do tego naciągał osoby na tejdy które konczyły się głównie klapą. Koleś może otworzyć trezora spisać seedy lub w jakiś inny sposób naruszyć urządzenie. Nie warto ryzykować.

#bitcoin #kryptowaluty
  • 26
Koleś może otworzyć trezora spisać seedy lub w jakiś inny sposób naruszyć urządzenie.


@H4ctor: jaki sens wtedy miałby ten cały portfel sprzętowy i kto powierzałby swój majątek temu urządzieniu gdyby to było możliwe? :)

Nie można ufać nikomu nawet producentowi dlatego to nie może wchodzić w grę.
@Amelek: wgrać da się na pewno. Chodzi o to że to jest otwarty kod i możesz wszystko sprawdzić. Powtarzam idea krypto polega na tym żeby nikomu nie trzeba było ufać, żeby nie było żadnych pośredników, żeby wszystko było transparentne i żebyś polegał tylko na sobie.
@pawlo74: @Amelek:

Oczywiście że da się wgrać firmware.

Kwestia komu na ile ufasz - i czy będziesz na tym trzymał < 5000 zł, czy miliony USD.

Jak bym kupował używany do zabawy (kwoty 1 - 50 tysięcy) to biorę, wgram swój firmware i już.
Jeżeli większe kwoty to lepiej kupić od producenta, ew. od kogoś zaufanego kto od nich kupił.

No a bardziej poważne zastosowania (tak od 50,000 zł w
Jak bym kupował używany do zabawy (kwoty 1 - 50 tysięcy) to biorę, wgram swój firmware i już.


@safehouse: ale nawet ten używany po wgraniu oprogramowania od producenta jest bezpieczny czy nie? Przecież nie da się podrobić fingerprint.

po podłączeniu Trezora do komputera i wejściu na stronę portfela jest sprawdzane czy masz aktualny firmware. Jeśli firmware nie jest oryginalny będzie komunikat, że posiadasz alternatywny firmware - sprawdzany jest fingerprint.
Jak bym kupował używany do zabawy (kwoty 1 - 50 tysięcy) to biorę, wgram swój firmware i już.

@safehouse: ale nawet ten używany po wgraniu oprogramowania od producenta jest bezpieczny czy nie? Przecież nie da się podrobić fingerprint.


@pawlo74: jest bezpieczny przy spełnieniu na raz 2 założeń:

1) wgrywasz firmware sam, a nie prosisz firmware (być może już zhackowany) o pobranie firmware. Chyba tak to działa tam, mam nadzieję
oraz