Wpis z mikrobloga

#auto #samochody #accord #honda

Mirki, chciałbym doposażyć moj samochodzik w czujniki parkowania/kamere cofania.

Które rozwiązanie według was lepsze? Mam troche problemy z wyczuciem accorda VII(kupiony kilka dni temu). Boje się że w końcu cofając w coś przywalę, bo widoczność jest bardzo słaba.

Jeżeli wybieracie któreś z rozwiązań to jakie konkretnie urządzenie byście polecili?
  • 8
@Gottek: mam od kilku lat czujniki firmy stig, czyli tanie chińskie badziewie. Działa super od 4 czy 5 lat. Kamera spoko, tylko jak w nocy?

Kamerę łatwiej zainstalować, bo pewnie jest to kwestia wymiany ramki od tablicy i przeciągnięcia przewodów. Do czujników musisz zdjąć zderzak i wiercić otwory. Ja sam zakładałem u siebie i jest git.

Czujniki polecam z wyświetlaczem, bo pokazuje który fragment auta jest blisko przeszkody, co jest ważne
@Gottek: jak masz problemy tylko z wyczuciem, a masz dobrą widoczność to czujniki. Jak #!$%@? widzisz co jest z tyłu to można zastanowić się nad kamerką. Ja u siebie mam kamerkę, bo mam przyciemnione szyby najciemniejszą folią+szerokie tylne słupki i po prostu w nocy #!$%@? widziałem. Do tego wyświetlacz w lusterku. Tylko ciężko taką kamerką ustawić żeby to dobrze łapało, trzeba kombinować mocno. Czasem ma się taki samochód, że tej kamerki
@Gottek: Po pierwsze to po tygodniu wyczujesz auto i nie bedziesz mial az taki problemow. Jednak jesli chcesz jakis czujnik to ja bym wybral jednak kamere cofania. Czujniki mi nie podchodza. Sam w aucie nie mam ale jezdzilem autami ktore mialy zarowno czujniki jak i kamery i lepiej i precyzyjniej jezdzi sie z kamerami. Czujniki piszcza nawet na krawezniki i informuja ze juz absolutnie nie ma miejsca z tylu nawet na
ale taka kamera jest po prostu przypieta do rejestracji? przeciez jakis seba od razu takie cos skroi jak zobaczy


@Gottek: zwykle się kamerę montuje w jednej obudowie z oświetleniem tablicy. Tylko to już raczej zestawy pod konkretne auta się kupuje (niekoniecznie oryginalne fabryczne). Nie rzuca się w oczy i raczej żaden seba nie skroi bo przykręca się od środka.