Wpis z mikrobloga

@Sepzpietryny To akurat duży plus. Nawet jakby wyłączyli totalnie ścisłe centrum to co za problem zaparkować w pobliżu i trochę dojść albo wziąć rower miejski jeżeli nie chce nam się iść?

Jestem za wyłączeniem.

Warto dodać, że takie centrum miasta bez samochodów to totalnie inny klimat. To dużo daje miastu.
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: Spoko pomysł. Nawet o tym wcześniej nie słyszałem. Rozumiem, że oburzenie nie jest jest z powodu samej idei, ale ankiety, w której większość (niewielka) była przeciw, a i tak wprowadzili to w życie. Bardzo mi z tego powodu wszystko jedno;)
  • Odpowiedz
@rimyi: Jasne, ważne są tylko "konsultacje" robione przez fenomenów w których uczestniczy 20 osób, mieszkańcy nie maja pojęcia i wszyscy są za zablokowaniem osiedla jak na karolewie ( ͡° ͜ʖ ͡°) póżniej się okazuje jak jest naprawde ale "zmian nie można cofnąć"
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: Noo ustanowili te strefy na całe kilkaset metrów przecznic Piotrkowskiej, co tam że inne miasta w Polsce mają większe obszary całkowicie wyłączone z ruchu niż w Łodzi te strefy wynoszą. Tam ludzie jakoś żyją jednak
  • Odpowiedz
Super pomysł. Wyrzucenie aut z centrów miast byłoby świetne, a ich ograniczanie już jest super. Czekam na podobny myk w Gdańsku. Koło mnie już jest taka strefa i bardzo sobie to cenię.
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: no tak, centrum umiera bo jeden z drugim muszą przejść 200 metrów od parkingu.

Potem zdziwienie czemu mieszkańcy wyprowadzają się pod miasto


Może dlatego, że w mieście jest głośniej, większe natężenie ruchu i mniej zieleni? Chociaż nie wiem, ekspertem nie jestem.
  • Odpowiedz
@Sepzpietryny: w Katowicach jest strefa 30 i... no jest. Było wiele krzyku, ale pokrzyczeli pokrzyczeli i po rewolucji.

Teraz przy każdym wjeździe i wyjeździe ze strefy 30 progi zwalniające, a prędkość kierowców faktycznie mniejsza - ostatnio jeszcze dołożyli kilkanaście ulic do strefy 30 no i cóż. Sam zauważyłem efekty bo kierowcy faktycznie zwolnili, a nie wyobrażam sobie w niektórych miejscach gdzie ta strefa jest a by jej nie było żeby
  • Odpowiedz