Wpis z mikrobloga

@xandra w tym mkusb czy jakoś tak to tylko opcja do zaznaczenia i już a ręcznie to zrobienie partycji na perajwie o jakiejś określonej nazwie chyba casper-rw ale nie pamiętam już
@xandra: Zabawy jest raczej mało. Ze zmniejszenia partycji z Windows powstanie miejsce nie przydzielone. W instalatorze elementary OS tworzysz na nim partycje ext4 i montujesz pod /. Jeśli nie da sie utworzyć partycji w instalatorze (ale na 99% sie da) to w elementary OS w wersji live masz program gparted - tam to zrobisz napewno.

Ja kiedyś zmiejszałem systemową Windowsa i recovery działa - tzn normanie bootuje, ale nie wiem jak
@pavel-pl: Już nie ważne, spieprzyłam sprawę przy instalacji, było za dużo partycji i wyskoczył błąd tworzenia partycji na tym obszarze co wygospodarowałam przez zmniejszenie systemowej (co trwało kilka godzin) i poszła tablica partycji, więc się wkurzyłam i sformatowałam wszystko w #!$%@? ( ͡° ʖ̯ ͡°) Miał być linux i win, jest tylko i wyłącznie linux i brak ok 100gb archiwów, ale tak naprawdę to nic ważnego w