Wpis z mikrobloga

Mam prośbę do Was, @absoladoo oraz @Svoboda - z racji faktu, że mieliście korekcję wzroku ~rok temu, czy moglibyście napisać parę słów dot. tego czasu ? Jak się żyje ze skorygowanym wzrokiem ? Są jakieś minusy względem okularów ? Są jakieś "zakłócenia" wzroku (obwódki świateł w nocy itp.) ? Jak, ze skorygowanym wzrokiem, patrzy Wam się na coś z bliska ? Bo wydaje mi się, że przez korekcję, a więc przesunięcie "użytecznego zakresu ostrości" oczu w dal, trochę się traci ostrości z bliska (nie można aż tak blisko przed nosem złapać ostrości na przedmiotach w porównani do czasu "przed operacją") - mam rację ?

#laserowakorekcjawzroku
  • 8
@noriad nie widzę różnicy w widzeniu z bliska. Widziałem z bliska bardzo dobrze i widzę ciagle tak samo. Jeśli chodzi o dal to miałem minus 5,5,
zostało jakieś 0,5. Nie noszę okularów :) Nie ma żadnych obwodek wokół przedmiotów w nocy. Jedynie na co mogę narzekać to suchość oczu, ale nie wiem na ile to skutek operacji, a na ile pracy jako kierowca. Miałem operacje 1 lipca 2015. Polecam Doktora Smorawskiego z
@Svoboda: @absoladoo: dzięki wielkie :) Wy mieliście operacje metodą femtolasik obydwoje ? Ile czasu trwał Wasz powrót "do zdrowia" po operacji ? Tzn. ile czasu minęło, zanim widzieliście normalnie, na tyle, że mogliście np. wrócić do pracy ?
@noriad dwa dni po było już do wytrzymania. Zaraz po zabiegu i następnego dnia ciężko wytrzymać z powodu wrażliwości na światło. Pamiętaj wziąć ze sobą dobre okulary przeciwsłoneczne :) 10 dni po zabiegu śmigałem już na moto :) Po dwóch tygodniach wróciłem do pracy, i tak jak mówi Svoboda widziałem jak w okularach, ale bez okularów :)