Wpis z mikrobloga

Właśnie stoje przed trudnym wyborem, otóż powoli zabieram się za kupno nowego laptopa. Dotychczas korzystałem z biznesowej linii della i bylem faktycznie zadowolony, jednak od jakiegoś czasu staram się rówież przekonać do macbooka (żona ma).

Moje wymagania
- mobilnosc
- ekran 13 max 14 cali full hd lub 4k moze byc dotykowy
- solidne wykonanie
-dysk ok 500gb ssd
- cena nie przekraczająca 10 tyś. złotych

Wiem, że niedawno zaprezentowano 7 generacje procesorów intel. Z tego powodu dałem sobie czas do końca roku(ale to już ostatecznie, realnie w październiku chciałbym zakupić nowy sprzęt) na zakup nowego modelu,

Moje dotychczasowe typy to:
- Dell XPS 13 (super wykonanie, ale juz rok od premiery )
- macbook pro (swietny system, ale brak aktualizacji sprzętowej )
- lenovo yoga 910 (swiezo po prezentacji, 7gen intel, solidne wykonanie)

Macie może jakieś inne typy? Na co warto czekać, a może już jest a przeoczyłem?

#laptopy #ultrabook #kiciochpyta #komputery #macbook #szukamlaptopa #notebook #dell #lenovo #apple
  • 9
@thatguy93: Korzystam z Maca Pro 2015 od 4mc. Bardzo polecam do pracy. Mimo braku aktualizacji sprzętowej, każda aplikacja jest pisana dokładnie na ten hardware i działa świetnie. Jedynym wyznacznikiem który przekreśla mac'a są gry - jeżeli chcesz sobie pocinać często w gierki to zostaw Maca bierz della. Jeżeli masz hajs na aplikacje i potrzebujesz kompa do pracy/projektowania/lansu to bierz mac'a. Za 10k chyba będziesz miał najlepszą konfigurację (cpu i ram), ale
@Lisrec: dzięki za odpowiedź. W gry nie gram, a komputer głównie do pracy z pakietem biurowym + aplikacje Adobe do obróbki grafiki. Najważniejsza jest dla mnie jak pisałem mobilność i niezawodność. Po prostu nie mogę sobie pozwolić żeby komputer nawalił.
@thatguy93: ja jestem zdecydowany na maca i bardzo cierpię, że raczej na pewno nie będzie nowych w październiku :( potrzebuje do max 26 października laptopa bo wtedy wyjeżdżam na miesiąc...

ale nic, starego chyba nie będę kupował tylko wezmę aktualnego laptopa na wyjazd, a maca kupię po powrocie...
W moim przypadku decyduje iOS, gdyby nie to to przygarnąłbym XPS.
Za 10k chyba będziesz miał najlepszą konfigurację (cpu i ram), ale mały dysk


@Lisrec: no raczej nie, do Mac'a nie wsadzisz 32GB ram, do nowego Della już tak. Dodatkowo MAC przy mniej niż 15" nie ma procków quad core.

@lukasz_: czyli nie zależy Ci na matrycy matowej? W tej cenie kupisz wydajnego Latitude. Poszukaj dobrze.