Wpis z mikrobloga

#mirkokoksy jak to jest z przerwami pomiędzy seriami? Niektórzy sobie to na siłowni odliczają prawie co do sekundy i wg mnie są one bardzo krótkie około nawet minuty - ja po tak krótkich przerwach nie byłbym w stanie zrobić tyle powtórzeń ile od siebie wymagam. Czy powinienem zmniejszyć ciężar i robić z krótszymi przerwami czy mieć to w dupie?
  • 7
  • Odpowiedz
@raider87: według mnie przerwa powinna być tak długa aby pozwoliła Ci wycisnąć kolejną serię z odpowiednią techniką, oczywiście bez przesady 2-3 minuty maksymalnie, nie ma co się #!$%@?ć
  • Odpowiedz
@raider87: no i gitarka jeśli nie przygotowujesz się do zawodów i ćwiczysz dla zdrowia, wyglądu, cokolwiek to nie musisz mieć sztywno określonego planu treningowego i na maksa ogarniętej diety :)
  • Odpowiedz
@raider87: Amercian College of Sport Medicine (ACSM, 2009) sugeruje:
„Osobom rozpoczynającym trening (niewytrenowane osoby bez doświadczenia w realizacji treningu o charakterze oporowym [RT] lub osoby nietrenujące od kilku lat) rekomenduje się obciążenia odpowiadające zakresowi powtórzeń 8-12 w odniesieniu do ciężaru maksymalnego (RM). Osobom sklasyfikowanym jako średniowytrenowane (co najmniej 6 miesięcy ciągłego doświadczenia treningowego z RT) do zaawansowanych (osoby z rocznym stażem treningowym) rekomenduje się szerszy zakres obciążeń treningowych (od 1
  • Odpowiedz
@raider87: i dalej: "Dłuższe przerwy (5 min) pomiędzy seriami skutkują większą powysiłkową odpowiedzią syntezy białek mięśniowych w porównaniu do krótszych przerw (1 min) (McKendry, 2016). Dodatkowo Schoenfeld i wsp. (2016) wykazał, że dłuższe przerwy prowadzą do większych przyrostów masy mięśniowej w porównaniu do krótszego odpoczynku pomiędzy seriami (3 vs 1 min)."
  • Odpowiedz