Wpis z mikrobloga

@rurek49: Jak coś dobrze działa to po co to zmieniać. Natomiast jeżeli chodzi o Iphone - co to niby da? O 1mm cieńszy telefon? Kiedyś takie coś było bardzo popularne. Mam gdzieś starego samsunga z klawiszami i on też wymaga specjalnej przejściówki na jacka. Stare SE miały tak samo. Dziwnym trafem wszyscy odetchnęli z ulgą kiedy wyjście 3.5 stało się standardem.
@rurek49: powiem wam że jak oglądałem wczoraj to też miałem lekki szok. Ale dzisiaj się w sumie zastanawiałem. I może jak mam swój aktualny telefon to Jacka używałem dwa razy. Wszystko po. Bt. Słuchawki. W domu też bt w aucie to samo. Wiec krok. Dobry
@rurek49: Już mieliśmy okres w komórkach kiedy JESZCZE jack nie był standardem. Chyba najgorsza rzecz poza brakiem standardu w złączach zasilania.

Jack jest dobry, bo dobrze zrobiona wtyczka nie ma prawa się zepsuć w przeciwieństwie do wszystkich złącz, które są płytkie i nie dają możliwości obracania się kabla. Czekam na wieści o masowo wyłamujących się złączach w ajfonach, bo komuś spadł telefon akurat na podłączony kabel.
Równie dobrze możesz się #!$%@?ć
Pobierz msichal - @rurek49: Już mieliśmy okres w komórkach kiedy JESZCZE jack nie był standar...
źródło: comment_KVDTFKBdBnSrjvOCBLIz9wquvqkzObcq.jpg
@msichal: @WhiteBeauty: kiedyś ludzie jeździli na koniach. Kiedy wymyślono silnik parowy też na pewno była cała masa przeciwników, którzy widzieli w nich same wady, a dzisiaj silniki spalinowe to standard. Takich przykładów jest cała masa. Jak powstaje coś nowego, coś co może otworzyć nowy rozdział w historii techniki, to zawsze są obawy i lęk.
@msichal: akurat w przypadku gniazd sieciowych jest trudniejsza sprawa, bo takie gniazdo musi potrafić zasilić urządzenia małej mocy, jak i te o dużej. Słowem musi być bardzo uniwersalne. Gdyby hipotetycznie stworzyć gniazda sieciowe przeznaczone tylko do urządzeń o maksymalnej mocy 50W, to z pewnością byłyby inne, być może bardziej bezpieczne i łatwiejsze w użytkowaniu.
W przypadku słuchawek i innych akcesoriów telefonicznych tego problemu nie ma. Obecnie liczy się w nich ilość
@rurek49: ja #!$%@?ę akumulatory mamy już od 1859 roku a mimo to Apple cały czas stosuje tak stara technologię do zasilania swoich telefonów. No ja #!$%@?, taki orędownik innowacji a stosuje technologię sprzed ponad 150-ciu lat XD
@PanJakubek: co to za argument? przecież wydajność i gabaryty się gigantycznie zmieniły od tego czasu. Nie tak dawno wprowadzono w niektórych telefonach do zasilania możliwość ładowania bezprzewodowo. Przecież akumulatory się cały czas zmieniają. Co innego w przypadku jacka, który tak jak pisałem od ponad 60 lat jest DOKŁADNIE taki sam. Pcha sygnał analogiem i to wszystko co potrafi
@rurek49: ale przecież zasada działania akumulatorów jest nadal dokładnie taka sama: magazynowanie i uwalnianie energii elektrycznej poprzez zachodzące w ogniwie reakcje chemiczne. Szczyt innowacyjnosci apple - stosowanie technologii z czasów świetności transportu konnego XD
@PanJakubek: ale przecież zasada działania słuchawek jest nadal dokładnie taka sama: impuls elektyczny pobudza cewkę która wydaje dźwięki za pomocą wibracji. Szczyt innowacyjności apple - stosowanie technologii z czasów transportu konnego XD (1898 rok)