Wpis z mikrobloga

@piotrulos: Właśnie o to chodzi ze nie da się bo od razu po logo wyskakuje ten kursor w lewym górnym rogu i tyle się dzieje najprawdopodobniej boot jest uszkodzony i nie wie gdzie są pliki startowe systemu :/
  • Odpowiedz
@DziabDziab: pewnie masz secure boot dlatego nie startuje z pendrive, wejdź w uefi klawisz del na klawiature lub trzymanie "głośności w górę" podczas startu i wyłącz secure boot i najlepiej fast boot też.
  • Odpowiedz
@DziabDziab: ja bym próbował wszystkich kombinacji przy starcie F10 lub F12 - do wyboru z czego ma bootować, F2, F8 lub Del - aby wieść do biosu.

Ciężko uwalić uefi, więc tego bym nie obstawiał, jak uda ci się wymusić bootowanie z pendrive to potem powinno pójść łatwiej. Jak nie to chyba zostaje serwis.
  • Odpowiedz
@piotrulos: nigdzie nie widziałem rozwiazania tego problemu, jak ktoś miał jeszcze gwarancje to oddawał na serwis, czytałem tez ze trzeba kosc biosu od nowa flashować, zdjełem pokrywe i widze ze złącza są wyprowadzone na wierzch wiec moze nie trzeba bedzie wylutowywać kości :)
  • Odpowiedz
@DziabDziab: Tak - również Colorovo Supreme 8. Tak jak pisałem, posiłkowałem się opisem i radami które dostałem na mirko. Jak na razie stworzyłem schemat jak załączony jednak nie wiem na ile dobry on jest, bo niestety, nie uważałem na elektronice. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam wątpiwości co do tego czy układ TXS0108E nadaje się do tego celu, oraz czy jest dobrze wszystko podłączone, plus czy rezystor pull-down
ChcialbymKubekFaktow - @DziabDziab: Tak - również Colorovo Supreme 8. Tak jak pisałem...

źródło: comment_M8yYq28BkelZKzKeVhmEEHYU4nMcDk1D.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz