Wpis z mikrobloga

Mircy, ja wiem że nie rozróżniacie za bardzo kolorów dopóki nie podam ich w odpowiedniej postaci (poprzedzonej haszem, powiedzmy, że mamy takie opcje - 1) #930202 i 2) #ff0000 #heheszki ), ale naszło mnie na miniankietę.

Nie biorąc pod uwagę niczego innego (typu urody, ubrania, okoliczności itp), jaki kolor szminki bardziej na Was "działa"? Po prostu - podoba się. Różowe też mogą głosować jak zwracają na to uwagę u kobiet. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Nie wychodzi mi robienie ankiet, przed chwilą sfailowałam, to zagłosujemy plusami w komentarzu.
Zdjęcia będą czekały właśnie tam.

Pic rel 1 - kolor bordowy
Pic rel 2 - kolor oczobitnie czerwony, klasycznie czerwony, tzw. russian red

Starałam się wybrać takie z samymi ustami żeby nie sugerować się twarzą + z podobnym kształtem ust + z jak najbardziej widoczną różnicą, ale nie karykaturalną.

Osobiście preferuję bordową. Klasyczna czerwień jest ponadczasowa, ale to bordowa optycznie wybiera zęby, przy dużych ustach nie trzeba się bać ciemniejszego odcienia, poza tym wydaje mi się bardziej elegancka i uniwersalna. justmyopinion ;)

#pytanie #modadamska
  • 20
@MyPhilosophy: nie poczekałeś na zdjęcia, dla nas te oczojebnie czerwone to mogą być różne. :P Ot, dla jednych bordo nicki są czerwone, słyszałam taką opinię. Nie będę Was tu męczyć paletami, ale zdjątka już wgrałam.
@MarianKolasa: no zęby niestety nie każdy ma bielutkie jak w reklamie, a najgorzej wyglądają żółte zęby przy żółtawej (oliwkowej) cerze w combo z CIELISTĄ szminką. To jest dramat po prostu. ;) Coś jak umyślne podkreślenie tej żółci i przylepienie sobie napisu "o, patrzcie jakie są żółte!" Obojętnie jaka czerwień już odciąga uwagę...

U mnie tragedii nie ma, nie palę fajek nałogowo (parę sztuk w miesiącu) i nie piję generalnie kawy z
@epi: Stosuję taką uniwersalną zasadę - jak "noszę" takie usta jak na pic z bordowymi, to już makijaż oczu jest w tym momencie minimalny, chyba że mówimy o kreacjach i wizażu wieczorowym. Ale on rządzi się kompletnie innymi prawami niż taki na co dzień, a taki właśnie omawiam we wpisie. :) Mam usta w dokładnie takim kształcie (może są troszkę bardziej 'wydęte') jak z tego zdjęcia i uważam to za ogromny
@FoxKamui: nie używam konturówki, jeśli o to Ci chodzi i też uważam ten efekt za mega nienaturalny, zwłaszcza jak kobietka ma wąskie usta i DOSŁOWNIE rysuje sobie je dookoła żeby wydawały się większe. Za to z ciemnymi szminkami jestem zżyta bardzo mocno; to prawie mój znak rozpoznawczy. ;) Bywa to upierdliwe jak np. zapomnę się i ostempluję kogoś na policzku... Ogólnie makijaż u kobiet oceniany przez mężczyzn często jest sprzeczny z
@MissCthulhu: piłem raczej do drugiego zdjęcia, na którym nie widać zębów, bo pewnie są żółte xDD

A co, opiszę Ci nawet taką scenę, którą w tym momencie mam w głowie ( ͡° ͜ʖ ͡°) takie wspomnienie ze spotkania po dłuższym czasie ze znajomą, która ma z jednej strony trójkę albo czwórkę lekko wysuniętą przed inne zęby, wyglądało to absolutnie przesłodko i zawsze zwracałem na to uwagę, gdy
@MarianKolasa: ach, wybacz, potraktowałam to bardziej 'życiowo' niepotrzebnie roztrząsając komentarz. :P Na pierwszym zaś chamsko potraktowane PSem, bo aż bije od nich łuna niebieskiego nasycenia suwakami od saturacji.

Jej, to takie 'kiełki' mają okazję wyglądać słodko? No to może jestem większym słodziakiem, niż sądzę, bo również mam niesformy zgryz. () I fakt, źle dobraną szminką można 'zabić' nawet najładniejsze usta.

Dzięki za rozbudowaną odpowiedź!
@FoxKamui: tu się zgadzam. Ostatnio na szczęście to zauważają i coraz popularniejsze są kolory "nude", jednak niektóre dalej nakładają taką warstwę podkładu (a na to: konturówki przeróżne, bronzery, róże, rozświetlacze, zmatawiacze), że jakby je puknąć (w głowę ( ͡° ͜ʖ ͡°) od tyłu) to z przodu zostałaby maska, tak jak kiedyś mieli w teatrach. #heheszki

Poza tym zrobić dobry make-up w stylu no-make up to prawdziwa sztuka.
Jej, to takie 'kiełki' mają okazję wyglądać słodko?


@MissCthulhu: to był akurat szczególny przypadek (nigdy u nikogo nie widziałem nic podobnie wyglądającego), ale nawet nie potrafię tego dobrze opisać, ani nawet znaleźć grafiki, która b było choć trochę zbliżona.
Powiedzmy, że to trochę na zasadzie czegoś z poniższego zdjęcia - widzisz ten ząb po lewej? Chyba coś w tym stylu, tylko bardziej widoczne
Pobierz MarianKolasa - > Jej, to takie 'kiełki' mają okazję wyglądać słodko?

@MissCthulhu:...
źródło: comment_hJ4pm76DaNPZcDIEoCTkFqpmFNQX5WOl.jpg