Wpis z mikrobloga

Mi się podobało. Informatyki uczą tu na dwóch wydziałach. Na każdym z nich nieco inaczej. Można też studiować ten kierunek po angielsku.

Jak wypada na tle innych uczelni, głownie chodzi o porównanie do krakowkiej polibudy.

@makzy: W rankingach uczelnia jest wyżej od krakowskiej. Sam nie mogę porównać, bo nie studiowałem na obu.
  • Odpowiedz
  • 0
Bylem na Ftims na PL, zalezy od Twoich oczekiwań, jest sporo przydatnych przedmiotow ale i sporo #!$%@?, generalnie na inzyniera warto jesli w jakikolwiek sposob tez sie sam rozwijasz, na magistra nie polecam
  • Odpowiedz
@makzy: rada ode mnie: idź na kierunek, który Cię interesuje. Jeśli jest to informatyka, to śmiało dasz sobie radę. Na początku może być trudno, ze względu na fizykę i matematykę. Musisz to przeboleć. Gdzieś tak na czwartym semestrze powinieneś mieć już przedmioty związane z Twoim kierunkiem. Nie studiowałem informatyki, ale byłem (i przez te kilka dni jeszcze nadal jestem) na bhp na weeia. Mam znajomego na FTIMS, poznałem kilka osób z
  • Odpowiedz
@makzy: Zrób inżyniera z informatyki na FTIMSie i potem do pracy, albo już w trakcie studiów. Łap się zleceń jakichkolwiek co byś się musiał uczyć sam bo uczelnia daje dość szerokie podstawy, ale nieco przestarzałe i tylko podstawy.
  • Odpowiedz
@makzy: Byłem na WEEIA i nie mogę narzekać, pracowałem już na 3cim roku studiów i nawet dało się to pogodzić. Na ftims z tego co słyszałem jest nawet trochę ciekawiej i w większej ilości ciekawych projektów można uczestniczyć. Na WEEIA jest dużo obwodów elektrycznych itp. na ftims więcej matematyki i IT więc wybór należy do ciebie. obecnie pracuje za 6K brutto w spokojnej firmie i nie narzekam. Ale znam takich co
  • Odpowiedz
@makzy: Ja bylem rok na informatyce na weeia. Jak dla mnie fizyka, matma i elektronika to jakas porazka. Podobno potem jest tylko gorzej (tak slyszalem od kolegow). Po roku przenioslem sie na uniwerek i to jest uczelnia, ktora moge polecic. Wykladowcy sa w porzadku, a przedmioty sa ciekawsze, a co wazniejsze duzo latwiej jest zaliczyc matme i inne ciezsze przedmioty. ;)
  • Odpowiedz
@makzy: FTiMS jest spoko, ja sam co prawda zrezygnowałem, ale miałem okazję nie raz pracować z ludźmi po tym wydziale i zawsze byli całkiem ogarnięci.
  • Odpowiedz
Ja bylem rok na informatyce na weeia. Jak dla mnie fizyka, matma i elektronika to jakas porazka. Podobno potem jest tylko gorzej (tak slyszalem od kolegow).


@ikskoks: Dlatego 50% przyjętych osób po pierwszym roku się żegna z uczelnią albo powtarza rok;-) I dobrze,
  • Odpowiedz
@makzy: Studiuje na FTIMS i pomimo nie za dużego stażu muszę zgodzić się @JiuJi: , że jest mnóstwo niepotrzebnych przedmiotów ale te ważne są jednak prowadzone w dosyć dobry sposób no i tak jak wszyscy piszą wyżej, trzeba się samemu bardzo rozwijać.
  • Odpowiedz