Wpis z mikrobloga

Mirunie, czy ktoś z Was miał lub ma #alfaromeo 159 silnik 2.4 lub 1.9 Diesel. Rok 2007 itd.
Czy możecie powiedzieć, warto nie warto. Czy będę częściej oglądał lawetę niż przez całe życie?

#pytanie
  • 9
  • Odpowiedz
@oleorl bardzo ładne auto, silnikowo super . Ale nie bez wad ,pewnie są tutaj więksi spece od alf . Ja sobie odpuscilem po doczytaniu na forach i jak kilka razy zobaczyłem na lawecie nasza policyjna 159 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@oleorl: Mam 159 1.9JTDm 2008r. Mam ją od 4 lat i mega sobie chwalę. Awarii 0, eksploatacja tania i usmiech na twarzy za każdym razem gdy oglądam jej piękny ryjek :) Nawet nie myśle o zmianie samochodu
  • Odpowiedz
@oleorl: 1.9 JTD to silnik bardzo polecany, podobnie jak 1.9 TDI, który jest ponoć bliźniaczo podobny. "Motoznafca" mówił o polecanych silnikach w materiale o Alfach ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@oleorl mam 2.4 2009r. I mówiąc w skrócie warto. Gdybyś miał pytania bardziej konkretne to pisz śmiało. Ja mam z automatem.
  • Odpowiedz
@ptasiek2:
@Arc:
@vitao:
@finam: no właśnie. 1.9 to silniki już legendarne. Ale pytanie co z tym 2.4 i czy warto w automacie? Druga sprawa że są jakieś odmiany tych silników 1.9 v8 chyba i v16. Mordka to jest właśnie powód dla którego mi się to auto podoba. Jest przemiłe dla oka.
  • Odpowiedz
  • 0
@oleorl wygląd całego auta jest moim zdaniem świetny. :) 2.4 jest na bazie 1.9 i jest dobra konstrukcja. Z automatyczną skrzynia biegów to bardzo dobre połączenie.
  • Odpowiedz
@oleorl: ja mam automat i jestem zadowolony. Nie jest to niestety dwusprzęgłówka ale daje radę całkiem nieźle. Chodzi plynnie, jak depne to kręci do odcięcia a w połączeniu z tempomatem robi się z alfy autostradowy pożeracz kilometrów. 2.4 nie jest na bazie 1.9 bo ma 5 a nie 4 cylindry. Z tego co słyszałem jest mega kulturalny w pracy ale za to sporo cięższy. 16v mam zczipowany że 150 do 170KM
  • Odpowiedz