Wpis z mikrobloga

"Powiadają, że psychodeliki inspirują geniusz.
Steve Jobs powiedział, że spróbowanie LSD było jedną z najważniejszych rzeczy
w jego życiu. Douglas Engelbart - wynalazł myszkę będą pod wpływem psychodelika.
Francis Crick twierdził, że LSD pomogło jemu w odkryciu struktury DNA.
Aldous_Huxley eksperymentował z meskaliną i napisał na ich temat pracę pod tytułem
"drzwi percepcji", od których wzięła się nazwa grupy muzycznej "the doors".
Bill Gates również eksperymentował z LSD.
Alexander Shulgin odkrył ponad 200 nowych psychodelików i wszystkie przetestował na sobie
( większość próbował po kilkanaście razy zanim doszedł do dawki aktywnej - dającej zamierzony efekt). Obecnie Alexander Shulgin ma 87 lat. Albert Hoffman - twórca LSD dożył 102 lat.

Ludzie gdy dowiedzą się, że eksperymentujesz z tego typu substancjami i tak powiedzą,
że jesteś idiotą nie szanującym swojego życia i zdrowia.
To efekt demonizowania narkotyków - inne grupy narkotyków są w większości dużo
bardziej szkodliwe - stymulanty ( amfetamina, mefedron itd. ), depresanty ( heroina, morfina itd.) - społeczeństwo więc stara się chronić poszczególne jednostki przed tym złem przedstawiając narkotyki bardzo w negatywnym świetle."

#lsd #ciekawostki
  • 34
  • Odpowiedz
@zyyx Nie zapominajmy do psylocybinie i dimetylotryptaminie, które według wielu teorii, miały znaczący wpływ na ukształtowanie ludzkiej świadomości i struktury społecznej. Polecam książkę "Pokarm Bogów", która świetnie opisuje te zagadnienia.
  • Odpowiedz
@AVAW: no ok. Czyli przyznasz, ze nie isstnieje bezpieczna uzywka. Ba nawet to co z pozoru wydaje sie dobre, w nadmiarze jest zle.
Sex sexoholizm
Praca procoholizm
Itd.
  • Odpowiedz
@zyyx: Jescze Ernst Junger, jeden z najważniejszych pisarzy niemieckich XX wieku, który napisał o swoich narkotycznych doświadczeniach dziennik: "Przybliżenia. Narkotyki i upojenie".
  • Odpowiedz
To efekt demonizowania narkotyków - inne grupy narkotyków są w większości dużo

bardziej szkodliwe - stymulanty ( amfetamina, mefedron itd. ), depresanty ( heroina, morfina itd.) - społeczeństwo więc stara się chronić poszczególne jednostki przed tym złem przedstawiając narkotyki bardzo w negatywnym świetle."


@zyyx: zapomniałeś o tych najbardziej szkodliwych, czyli w rankingu "szkodliwości społecznej": alkohol, nikotyna i cukier.

LSD jest w wielu wymiarach lekiem dla ducha. Skrywane na codzień idee i lęki wracają, nie w postaci procesów myślowych, jak po konopiach, ale materializując się i porywając percepcję. Jest to niebywałe doświadczenie, zobaczyć własne demony przed oczyma. Taka konfrontacja może pomóc je pokonać. Nic dziwnego, że badania wskazują na użyteczeność lsd i psylocybiny w leczeniu uzależnień. Oczywiście istnieje sporo ludzi nie zmagających się z niczym i tym samym nie mających żadnych demonów. Dla nich lsd może być co najwyżej mocnym
  • Odpowiedz
@visez: Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z potęgi tego doznania, nie mają szacunku lub robią to dla zabawy a wtedy bad trip moze nieźle pokarac.
Ja przygotowywalem się do tego kilka lat a i tak to co zobaczyłem przerosło moje oczekiwania. Jednakże najwspanialsze było to, że następnego dnia byłem innym człowiekiem i depresja z którą walczyłem latami po prostu zniknęła. To było coś niesamowitego poczuć miłość do życia i
  • Odpowiedz
@marcooo80:
Mówią że coś robią, żebyśmy uwierzyli, czasem zdarzy się dobra ustawa ale to rzadkość ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wystarczy włączyć obrady sejmu - konkretny cyrk na kółkach, nawet na bilet nie trzeba wydawać
  • Odpowiedz