Wpis z mikrobloga

#studia #informatyka

Powoli zaczynam myśleć nad tematem pracy Inżynierskiej z Informatyki. Programowanie nigdy mnie nie bawiło, więc chciałbym uniknąć tego przy okazji pracy, chociaż sklep internetowy w PHP biorę pod uwagę, kiedyś sporo bawiłem się w HTML. W pracy sporo używam SQL.

Jakieś propozycje?
  • 17
Programowanie? Niee....


@skom25: No to tak szczerze powiedziawszy - po #!$%@? kończysz tę informatykę, skoro nie lubisz programowania? Możesz zawsze napisać jakieś gówno typu "przemiana procesora przez lata - od szaf liczących, do mikroczipa w karcie kredytowej". Zero programowania, sama teoria.
Nie wiem czy to odpowiednie na inzynierkę, ale wziąłbym jakiś istniejący projekt np. w PHP (sklep, blog etc.) i przeanalizowałbym sposoby ataków na takie rozwiązanie (jakieś SQLInjection itd.). Będziesz miał bez programowania, za to troche konfiguracji, testowania i aspektów bezpieczeństwa.

Nie zmienia to jednak faktu, że faktycznie dość niepokojąco brzmi stwierdzenie "nie lubię programowania" u kogoś kto kończy informatykę :P
@Mangita: @i_wtedy_sloik_pekl: Wynika to nieco z faktu że ukończyłem 7 semestrów jakiś czas temu i teraz po półtorarocznej przerwie robię jeden semestr aby napisać pracę. Na studiach nie "liznąłem" za dużo programowania a przerwa wcale nie pomogła.

Tak jak pisałem wcześniej, HTML, PHP, SQL wchodzi w grę. Może jakieś inne ciekawe pomysły oprócz sklepu internetowego?

PS: @Mangita: Daruj sobie takie wyjazdy, pytam grzecznie to i takich odpowiedzi oczekuję
@skom25: Pamiętaj o tym, żeby nie wziąć sobie jakiegoś dużego projektu jako prace inżynierską, bo paru moich znajomych wymyślili sobie takie projekty, że starczy pracy na pół roku dla 5 osobowego teamu i są teraz lekko mówiąc w dupie. Skoro HTML, PHP i SQL, to może jakaś platforma egzaminacyjna polegająca na testach jedno/wielokrotnego wyboru z podziałem na kierunki/grupy. Konta dla wykładowców z możliwością tworzenia egzaminów, przypisywania ich do określonych grup/kierunków. Oczywiście
@skom25: Też dobry pomysł, ale dosyć prosty w realizacji jeśli ma tylko tworzyc ankiety, zbierać głosy i printować wynik ;P Weź kartkę, rozpisz sobie pomysły, wymyśl funkcjonalności (ale nie przesadzaj) i wybierz. Wołaj jak coś to mogę coś doradzić :)
@skom25: Jak SQL znasz dobrze, a bazy danych Cię interesują, to może coś z tej dziedziny? Jest ogrom możliwości, od przetwarzania wielkich zbiorów danych, przez optymalizację zapytań po projektowanie baz. A jesli nie to zawsze możesz jakąś analizę na przestrzeni lat dać, to zawsze przechodzi na inżynierkach.
@skom25: Z tego co mi wiadomo często pojawiają się (w pracach czysto teoretycznych) analizy, w tym przypadku może być to np. analiza systemów bazodanowych na przestrzeni lat - trendy, zmiany, rozwój. Zapytaj któregoś z profesorów co by Ci doradził w temacie baz danych :)