Wpis z mikrobloga

@Ragnarokk:
Europa. Cóż. Zdarzają się i takie bloby, jak gra człowiek. Tyle że ja nie pomagałem ani Austrii ani Polsce! Ba, przez większość XVI/XVII wieku moim sojusznikiem była Francja, która dzięki mnie nie tylko odzyskała straty, ale zyskała sporo nowych ziem. A potem Austria poszła full retard - całkowicie bez mojej pomocy (choć sojusz był, bo się trochę cykałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Po co komu HRE?
Pobierz Ragnarokk - @Ragnarokk: 
Europa. Cóż. Zdarzają się i takie bloby, jak gra człowiek. ...
źródło: comment_05iEuIqAmkbsnpQoP3wwLIv4x3XMoKuO.jpg
@twisterro:
Niewiele. Od jakiegoś 1600 gdzie już bardzo ładnie zarabiałem zacząłem się skupiać wyłącznie na Odinowo/Farangowym celu - więc wywaliłem kolonizatorów, w zasadzie przestałem zwiększąć przychody - tyle co przy normalnym podboju. Na końcu mialem jakieś 90 z podatków, 90 z produkcji, 35 z handlu i 15 ze złota. Troche brakuje tu do 500, ale też bym zupełnie inaczej grał. Aczkolwiek czy wszystkie 3 cele bym zrealizował to pewny nie jestem.
@Ragnarokk: mogłoby być ciężko, zwiększanie kasy jest trudne. Ja od 50 lat się skupiam na powiększaniu dochodów - zająłem całe wybrzeże Afryki centralnej i Karaiby dla node'ów, mam 1730 rok i 350 dochodu. Nie wiem co robię źle - imperium na całe wybrzeże Ameryki Północnej, do tego wyspy i dupa. :(
@twisterro:
Może i masz rację. Tak szczerze to nigdy nie gralem rozgrywki pod zarabianie hajsu, więc z handlem to nawet po 3 latach nie wszystko ogarniam jak dobrze ustawić :)

U mnie sporo, naprawdę sporo kasy płynęło z tlustych meksykańskich prowincji. Jakby do tego dołożyć Inków, których mi sie po prostu nie chcialo podbijać, trzynascie kolonii brytyjskie zabrać, a nie pozwolić na utworzenie się USA (bo czemu nie) to może.

W