Wpis z mikrobloga

NO! Nareszcie odnowiłem starożytną Pentarchię i zwołałem sobór. Na razie Bośnia, Litwa, Polska i Portugalia uznały patriarszą władzę. Heretyccy katolicy powoli zaczynają rozumieć, że papież to lamus i oddają się pod protekcję imperatora.

Zastanawiam się tylko czy jak wybrałem zgodnie z tradycję siedzibę Patriarchy Ekumenicznego Rzym to ten w Konstantynopolu może zacząć stroić fochy. Jak wcześniej kazałem ściąć Patriarchę Antiochii to mi cwaniak uciekł w połowie Armenii miałem nagle (tfu!)monofizycką mniejszość.

Ogólnie przeszkodą stanowi Królestwo Mediolanu. Są niesamowicie rozwinięci i mają o 6 mil techa wyżej ode mnie. Teraz są w koalicji z Francją, resztkami papiestwa, Bośnią plus jakieś mniejsze gówna. Trzeba będzie zebrać z 20k zapasu cebulionów żeby mieć do nich start.

Mod trwa do 1866, ale zaraz zaczną się nieprzyjemne eventy o nacjonalizmie i moje państwo może trafić szlag zanim odbuduję zachodnią część Basileii Rhomaion.
Powinno zacząć iść szybciej. Mogę już budować sensowne drogi i dostaję więcej maksymalnej ilości stanów więc imperium zaczyna jakoś funkcjonować. mimo sporej odległości od stolicy. Muszę zacząć budować Regionalne Stolice bo jak mi w wieku nacjonalizmu zaczną odpadać kultury to mogę się pożegnać z Syrią, Egiptem, Afryką i Italią.

PS: to zielone na półwyspie iberyjskim to Grenada. W XVII wieku zaczęli tam masowo się pojawiać kalwini i bum. Mamy kalwinistyczną Grenadę, która prowadzi rekonkwistę w drugą stronę - ku katolickiej Hiszpanii.

#eu4
Camilli - NO! Nareszcie odnowiłem starożytną Pentarchię i zwołałem sobór. Na razie Bo...

źródło: comment_3P5buS1HF2lTO5Xh9byKyuktXaQr2pj6.jpg

Pobierz
  • 14
@Asurito: Tak MEIOU. Jak to zrobiłem? Ano bawię się w te klocki od EU2 i odkąd AI i inni gracze przestali być dla mnie wyzwaniem pokochałem mody dodające historyczną immersję. Szczególnie takie w którym państwo może się rozlecieć i w end-game nie ma tak łatwo.

Niestety to nie jest iron-man. Szczerze mówiąc to raz wczytałem kiedy koło 1600 dostałem regencję (zadłużyłem się na pokrycie korupcji), a potem małoletni monarcha z 20
@RobieInteres: Z tego co zauważyłem wszystkie katolickie kraje dostały na mnie CB. Co do dialogu ekumenicznego - cesarstwo wzoruje się na zachodnich metodach. W tym wypadku wyjątkowo w pamięci mieli 1204.

Wojna skończona. Nie dałem rady koalicji. 200k wojsk to za mało. Wygrałem tylko dlatego, że Korsyka której wypowiedziałem wojnę się poddała. Prowadziłbym wojnę dalej dla celów immersji (przecież zachód wygrywa), ale dostałem "call of peace", który daje mordercze w tym
No, fajnie było, ale się skończyło. Niestety AI jest głupie. Na froncie włoskim mieli przewagę 2:1 i konsekwentnie mnie spychali na południe. No nic, zrobiłem sztuczkę z MP. Przeniosłem część sił na północ -> tj. na Korsykę, potem desant na Rzym i odbiłem forty w Umbrii = zablokowałem koło 150k wrogiej armii, w tym deathstacka 80k Milanu. Teraz to właściwie tylko formalność.

Front Bałkański to porażka AI, stracili ze 100k głupio atakując.
Camilli - No, fajnie było, ale się skończyło. Niestety AI jest głupie. Na froncie wło...

źródło: comment_nNTNEJmaxpfZdcvbc4rZZ03pSCDHEAUw.jpg

Pobierz
No! Koniec na dziś. Jedna z lepszych wojen z AI. W całej wojnie padło chyba (razem ze stratami AI) 2mln manpower'a. Odkąd dobiłem do 100 army tradition i dostałem dowódcę 5/5/4/2 moja ofensywa rozbijała nawet liczniejsze stacki wroga.
Gdzieś jeszcze jakieś niedobitki wałęsają się po Austrii bo zapomniałem zmienić dowódcy, ale przed chwilą anihilowałem 120k armii wroga i padł Mediolan -> wkrótce Medioloanum, a właściwie konkretniej do Medióupolis/Medioulanos.Mediolanói (staram się amatorsko grecyzować
Camilli - No! Koniec na dziś. Jedna z lepszych wojen z AI. W całej wojnie padło chyba...

źródło: comment_nWLOZ9OWTVTVdaFXlz5L5JKLq9bvjsXG.jpg

Pobierz
Wybaczcie za późną odpowiedź, ostatnio nie miałem nawet małej chwili dla siebie żeby wesoło pomarnować czas.

@myzael: Ojej, nawet nie wiedziałem, że mod ma swoją niszę na wykopie. Będę tagował na przyszłość!

@verho: Żaden potwór. Laptop ze średniej półki - IntelCore i7-6700HQ, CPU 2,6-3,6GHZ, 8gb RAM, GeForce GTX960M. Średni czas miesiąca na najwyższej szybkości 8-10 sekund.

Jak sobie "wyłączysz" mod Dei Gratia to zyskasz dodatkową sekundę-dwie.
Ogólnie religia jest odrobinę
Ojej, nawet nie wiedziałem, że mod ma swoją niszę na wykopie. Będę tagował na przyszłość!


@Camilli: Nie ma problemu. Sam założyłem tag, ale ostatnio nie miałem czasu tam nic wrzucać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

w każdej prowincji masz mniejszości religijne i gra co jakiś czas musi sprawdzaćwszystkie prowincje - cholernie zasobożerne rozwiązanie.


@Camilli: Nie do końca. Sprawdzane są prowincje danego kraju. Wszystkie naraz zawieszałyby grę na