Wpis z mikrobloga

Mirki pomocy... Sala komputerowa, 15 stanowisk pracy, 8 podwójnych gniazdek RJ-45 i 5 jednostek (komputerów stacjonarnych) które nie chcą uzyskać adresu IP i konfiguracji sieci przez DHCP... Całość podpięta do mikrotików. Komputery które nie chcą się podłączyć pod sieć dotyczą różnych gniazdek. Po zamianie kabli dalej te same jednostki nie chcą sie podłączyć więc wnioskuję że powodem może być sam komputer, a nie kabel czy gniazdko. Ikona jaka się wyświetla to połączenie sieciowe z żółtym trójkątem. Jednostkom przydzielane jest jakieś dziwne / losowe ip. Oprogramowanie routera to RouterOS WinBOX 5.20

Próbowałem:
- aktualizacja/reinstalacja sterowników za pomocą DriverPack Solution
- komend w cmd renew i release oraz czyszczenie cache dns/ip
- zmiana okablowania pomiedzy jednostką a gniazdkiem
- odpinanie i ponowne podpinanie połączenia z daną jednostką w szafie
- restart mikrotików
- skasowałem wszystkie dotychczasowe połaczenia i profile sieciowe

Co jeszcze mogę sprawdzić i zrobić?

#siecikomputerowe #sieci #komputery
  • 20
@yozz84: A kkomputer "który nie działa" podłączony do gniazdka "które działa" nadal nie działa? A jak wepniesz bezpośrednio w przełącznika nie przez patchpanel?
@yozz84: I co po resecie MT też nie pobiera IP? Weź jakis router nie wiem tplinka, odpal na nim dhcp i podłącz bezpośrednio kablem do komputera i zobacz czy pobrało adres. Możesz sprawdzić też przy bieżących ustawieniach na livecd linux. Zobaczysz czy karty masz dobre.
@Iamthenight: nie jestem alfą i omegą, nie znam się na wszystkim... nie boję sie pytać o pomoc i nauczyć się czegoś nowego.... nie wiesz też za co mi płacą a za co nie... w firmach różnie bywa i nie zawsze robisz tylko to co jest na papierze... wiec prosze zanim się nastepnym razem wypowiesz pomyśl że po drugiej stronie sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej niz sobie to wyobrażasz...

wracajac do tematu...
@gomello: Racja, któreś jednostki jednak działają :D

@yozz84: No jeżeli po zmianie kabla zmienia się jednostka, która nie chce działać to przypuszczam, że problem jest w samej puszce. Jeżeli dobrze rozumiem to masz panel, w którym są dwa gniazda RJ-45. Jeden komp wpięty w pierwsze działa. Po wpięciu drugiego kompa do pierwszego gniazda to drugi działa w pierwszy już w drugim gnieździe nie chce?
@yozz84
W takim razie ustaw ręcznie IP i pinguj przez kolejne switche po sąsiednich kompach potem do routera i ostatecznie za router. Będziesz wiedział czy wadliwy warstwa sprzętu czy softu.
Czy gniazdo działa, czy switch działa, czy pakiety dochodzą do routera, czy router routuje. Jeśli będzie ok to trzeba zajrzeć na router co tam jest ustawione.