Wpis z mikrobloga

Mam dość nietypową sytuację w rodzinie. Członek rodziny ma kilka pojazdów (motocykle), ktore ciągle są zarejestrowane, ale od 2007 roku nie były użytkowane i tak sobie stały w zapomnieniu, tyle, że w tym zapomnieniu nie posiadały ubezpieczenia OC. No i od prawie 10 lat mimo rejestracji nie miały OC. Jak teraz najlepiej rozegrać sprawę, by UFG nie dobrał się do pupy jeśli chcielibysmy ponownie te pojazdy wykorzystywać, ewentualnie sprzedać? Jak teraz je ni z tego ni z owego ubezpieczymy, to pewnie UFG zauważy przerwę i będzie problem. A gdyby je sprzedać (np. członkowi rodziny) i dopiero wtedy ubezpieczyć na niego?
#ubezpieczenia #oc
  • 10
  • Odpowiedz
@drakerc: Pewności nie ma, ale ja bym właśnie tak zrobił. Tylko pamietaj aby ubezpieczyć je w dniu przeniesienia własności. Najlepiej zrobić to pod koniec roku.
  • Odpowiedz
w tym zapomnieniu nie posiadały ubezpieczenia OC


@drakerc: Wydaje mi się, że jednak miały ubezpieczenie OC przedłużane z automatu i członek rodziny ma niezły dług u ubezpieczyciela, który z jakiegoś dziwnego powodu się nie upomniał.
  • Odpowiedz
@Mangita: Nie, nie mam pojęcia jak do tego doszło i jak to zrobione jeszcze jest, bo nie mam dostępu do umów itd, ale nie ma OC na nie od ok. 2008 roku, na pewno nie były przedłużone, zresztą mam raport z UFG o historii ubezpieczeń i niestety nie ma na nich tych polis.
  • Odpowiedz
@drakerc: Raczej trzeba się liczyć z karą za brak OC,ale przez 10 lat niepłacenia zaoszczędziliście na każdym motocyklu pewnie więcej niż ona wynosi (620 zł)...
  • Odpowiedz
@darek-jg: przyznaję rację - z rozpędu napisałem o samochodzie. Mimo wszystko i tak jest w plecy bo OC na moto kosztuje ok 100 - 200 zł (przy max zniżkach). Jeśli UFG nałoży karę tylko za 1 rok to jest do przodu ;-)
  • Odpowiedz
. No i od prawie 10 lat mimo rejestracji nie miały OC.


@AlNeri: 9x100=900 -tyle zaoszczędzili na każdym( ͡° ͜ʖ ͡°)
a ufg może nałożyć karę tylko za jeden rok
  • Odpowiedz
@Jestem_Tutaj: Oczywiście, że zależy ale z tego co pamiętam, to jak jeszcze chciało mi się bawić w OC i AC, to przy pojemności 1100 cm3 robiłem za 150 lub 170 zł zł (przed podwyżkami ofc). Teraz na ten badziew nie mam czasu.
  • Odpowiedz