Wpis z mikrobloga

na 100% pterodaktyl i dimetrodon (ten drugi w ogóle wyginął zanim dinozaury się pojawiły). Zdaje się, że mozazaur też dinozaurem nie jest. W ogóle to, co jest, a co nie jest dinozaurem jest dość skomplikowane, bo nie opiera się ani na wspólnym okresie życia na Ziemi, ani na podobieństwie fizycznym - nie możemy przyjąć, że ogromny gad żyjący powiedzmy 100 mln lat temu był dinozaurem. Za to wg definicji dinozaurami są wszystkie
haes82 - na 100% pterodaktyl i dimetrodon (ten drugi w ogóle wyginął zanim dinozaury ...
  • Odpowiedz
via Android
  • 2
@Magnolia-Fan dawno temu (tak 15) miałem książkę o dinozaurach i one też tam były. Ale rozumiem błąd.

Z wiki:
Co więcej, wiele grup prehistorycznych zwierząt, jak mozazaury, ichtiozaury, pterozaury,plezjozaury, a nawet Dimetrodon, popularnie uznawanych za dinozaury, w rzeczywistości nimi nie są.
  • Odpowiedz
@dad1111: jak byłem w podstawówce (w XX wieku) to wychodziło takie czasopismo Dinozaury i z niego czerpałem całą moją ezoteryczną wiedzę o tych majestatycznych stworzeniach i do tej pory chętnie dzielę się tą wiedzą.
  • Odpowiedz