Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Witajcie mirki mam pytanie dotyczące boreliozy i w sumie kleszczy.
Otóż przedwczoraj po przebudzeniu się doświadczyłem momentalnego bólu kości i stawów oraz lekkiego zaburzenia widzenia w lewym oku (dzień wcześniej jak kładłem się spać widziałem 2x gorzej na lewe oko niż zazwyczaj, rano było o wiele lepiej), po 3h zaczęła mnie boleć głowa, po następnych 5-6h zaczęła mi rosnąć temperatura która zatrzymała się na 38.5 stopniach . Był już późny wieczór, wypiłem fervex i dodatkowo wziąłem jedną tabletkę Dafalgan Codeine (zamiennik Efferalgan Codeine) potem pojawiły się lekkie nudności i zawroty głowy (ale to możliwe, że przez to, że brałem dośc gorący prysznic i zapomniałem wyłączyć tego śmiesznego zapachownika który psika co 15 minut, co w połączeniu z super parą mnie lekko omdliło, i może także przez dafalgan codeine który jest dosyć mocnym lekiem). Potem położyłem się spać. Rano czyli wczoraj wszystkie objawy ustąpiły oprócz lekkich zawrotów głowy i chrypki której wcześniej nie miałem. Żadnych rumieni nie zauważyłem w ciągu ostatnich 2 miesięcy, wiem, że nie muszą się pojawić. Dodatkowo w takim "zalesionym" miejscu byłem tylko przez tydzień na początku lipca, ale nie wchodziłem do żadnych traw ani gąszczy, jedynie raz szedłem w lesie ale tam były brukowane ścieżki i to dosyć szerokie. A tak przez resztę lata parę razy w mieście + dodatkowo w ogródku przy domu. Dzisiaj nic mi nie ma, zero objawów jakby nic się nie wydarzyło. Teraz pytanie, czy ktoś miał jakieś doświadczenie, a może jakimś dziwnym cudem jest tutaj lekarz i mógłby odpowiedzieć czy warto z tym iść do lekarza i dmuchać na zimne aby od razu zaczął podejmować jakieś działania w kierunku boreliozy? Czy mogło to być zwykłe przeziębienie. Z tego co wiem i tak nie ma chyba konkretnych badań pod kątem boreliozy. Nigdy kleszcz mnie nie ugryzł z tego co wiem. Jedynie teraz takie dziwne objawy się pojawiły, cierpię także na comiesięczne migreny ale nie pasuje mi tutaj ból mięśni/stawów/kości i gorączka do tego wszystkiego.
#kiciochpyta #borelioza #kleszcze #medycyna

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( http://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
Po co to?
Dzięki temu narzędziu możesz dodać wpis pozostając anonimowym.
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: Cóż to za straszny hype się na te kleszcze zrobił. To może być milion różnych rzeczy z których najbardziej prawdopodobnym jest po prostu zwykła infekcja. Poza tym borelioza daje objawy najwcześniej po kilku miesiącach.
@jormungand87: Badania odnośnie boreliozy czyli elisa są warte tyle co nic.