Wpis z mikrobloga

#programowanie powiedzmy że dostałem robotę na b2b ile czasu zajmie mi załatwienie wszystkich formalności potrzebnych do wystawiania faktur? kiedy płacę zus? od razu po założeniu działalności czy moge zaczekac napierwsza wyplate?
  • 6
  • Odpowiedz
@alprazoholik: polecam księgową, koszt nie wielki a nie musisz się martwić.

płacisz ZUS do 10 następnego miesiąca, czyli za lipiec do 10 sierpnia.

wpłaty do US do 23 następnego miesiąca
  • Odpowiedz
@laki1: co za głupoty
US pit do 20, vat do 25, skąd 23 bierzesz?

@alprazoholik: wystawienie faktury to kwestia kilku kliknięć ale wyliczanie wysokości płaconych podatków to sam sobie przynajmniej na początku daruj, dolicz koszty księgowej około 200 zł + vat

zus do 10 każdego miesiąca, na początku przez dwa lata jesteś na preferencyjny, jak założysz działalność, innego dnia niż pierwszy miesiąca będziesz mieć mały zus 'miesiąc' dłużej, bo liczą
  • Odpowiedz
@Dddd: tak jak napisalem mam ksiegowa nie mam zamiaru zapamietywac tych dat, ale faktycznie moglem dodać że do około 23 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@alprazoholik: taki mały #protip - nie zakładaj działalności pierwszego dnia miesiąca, wtedy masz miesiąc dłużej preferencyjny zus.
Z założenia działalności to parę minut w Urzędzie Miasta(szybko idzie jeśli wypełnisz podanie online), jakieś podania do skarbówki(o numer NIP eu chociażby, jeśli to praca dla kogoś zza granicy) i wizyta w ZUSie. Da się ogarnąć w jeden dzień. Księgowa na początek dobry pomysł, chyba że działalność nie na VAT i
  • Odpowiedz