Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody #caraudio #lanos i wołam @szaremyszki bo ostatnio pomogłeś ;)
zrobiłem, tak jak tu klik rozmawialiśmy - wygłuszyłem drzwi wewnątrz z 2 stron tymi matami i przyznaję, że jest zajebiście i efekt jest fajny także dzięki za zainteresowanie;
wpada mi czasami trochę w rezonans boczek z plastiku na prawych drzwiach (na lewych nigdy) i podejrzewam, że to przez to, że słabo się trzyma w plastikowych mocowaniach w drzwiach, można temu jakoś zaradzić? np okleić go jakąś tanią pianką czy czymś? bo tymi matami to raczej nie ma sensu
no i zastanawiam się nad jakimiś tanimi głośnikami niskotonowymi na tył, pod tylną szybą na półce, skierowane do góry czyli na kabinę - doda to trochę więcej głębi w dźwięku?
  • 29
@#!$%@?: zmieniałem i się bawiłem, ale jak zmniejsze to niezadawala mnie głębia dźwięku stąd pomysł na basowe głośniki do tyłu i właśnie obcięcie delikatnie niskich z przodu na drzwiach
@#!$%@?: ale bez wzmacniacza chyba nie ma sensu?
a ja się we wzmacniacz nie chcę bawić bo to i kable by trzeba było wymienić a nie chcę mi się dłubać przy lanosie
jak zmienię samochód to zrobię to porządnie na dobrych podzespołach
@#!$%@?: no muszę przyznać, że robi robotę nawet na tanich elementach
wygłuszenie drzwi to podstawa, a nie byłem do końca przekonany ;)
@#!$%@?: poczytałem i kusi tylko nie wiem czy warto inwestować 500 zł jak planowałem głośniki za 100 ;p z drugiej strony w przyszłości będę mógł go przełożyć więc nie ma problemu
jakieś porady może na co zwrócić uwagę przy takim głośniku?
widzę, że są takie co oferują pasmo 30-160 100W RMS w obudowie ze stali a i takie co mają 25-500 160W RMS w tworzywie
@KuliG: w lanosie nie ma sensu ;p myślałem tylko o zwykłych głośnikach na tył
@#!$%@?: ja widzę na allegro po koło 500/600 zł jakieś pioneery, ale jakiś boschmann za 270 zł też lata i zastanawia mnie różnica w jakości