Wpis z mikrobloga

@nadrat24: ja miałem doświadczenie z 2.4 jtd 20v (czyli 175 i 185KM w 166) - genialny diesel. A 166 jak nie zalatana, to super wygodna limuzyna. Jedynie (moim zdaniem)zawieszenie tył delikatne ( na tanich częściach szybko padnie) i chyba najgorsze w tej klasie - brak dwustrefowej klimy, a z babą obok to ważne. No i 166fl>166
  • Odpowiedz
@nadrat24: 145 nigdy nie jeździłem, jedynie co czytałem o boxerach opinie innych użytkowników, więc się nie wypowiadam.
A co do 166 - świetna, komfortowa limuzyna, a 2.4 JTD jest silnikiem nie do #!$%@? przy normalnym użytkowaniu. Do tego dość podatny na mody. I co najważniejsze w Alfach z tamtych lat - 166 nie ma problemów z korozją. Ogólnie świetne auto, bardzo polecam.

  • Odpowiedz
@szaremyszki: Dupa tam :) V6stki Busso są nie do #!$%@? i kompletnie bezproblemowe - jak chcesz sporta to celuj w to. Twin Sparki miały problem z doprowadzeniem oleju do wariatora który szybko padał - który można rozwiązać dając albo wariator z nowszych modeli albo przebudowując poza tym bezeproblemowe. Ważne też by dbać o wymiany oleju w odpowiednim czasie by nie dopuścić do syfu w układzie. Jedyne czego należy unikać to skrzyń
  • Odpowiedz
@szaremyszki: może i trzeba umieć ale dużo osób nie umie i ma awarie. W 99% wypadków z jakimikolwiek niedociągnięciami fabtycznymi idzie coś zrobić a tutaj nie da się zrobić nic i jak jest awaria to wysysa cebuliony z kieszeni - i nic nie poradzisz Bożenko ;)
  • Odpowiedz
@szaremyszki: no dobrze - ale jaka jest szansa że kupi Alfe Selespeed z regularnie wymienianym olejem ... Było dość sporo przypadków gdzie skrzynia była stweekowana po awarii by działała a potem padała kilka miesięcy po zakupie - a to nie jest mało kosztowna awaria. Spelespeed jest fajny bo auto p 0.5 sekundy szybciej przyspiesza do setki i można się poczuć jak kierowca F1 ale to skrzynia dla tych którzy wiedzą z
  • Odpowiedz
no dobrze - ale jaka jest szansa że kupi Alfe Selespeed z regularnie wymienianym olejem .


@ArpeggiaVibration: no wlasnie od tego sie zaczyna tzw pakiet startowy w samochodzie z automatem. Wystarczy wymienic olej i 90% klopotow znika .Wszyscy sie tego boja jak ognia bo wloski automat i cholera wie co padlo i dlaczego biegi nie chodzo. Tylko olej. Zawsze sie moze zdarzyc ze pompa juz wyzionie ducha ale to tez jest
  • Odpowiedz