Wpis z mikrobloga

#kupautozmikro #kia #samochody
Hej planuje kupić kia ceed kombi wersja optimum plus.
Samochód z 2008 1.6 diesel crdi (bez dwumasy i dpf).przelot prawdziwy 125 tyś nie bity. Od znajomych dlatego historia prawdziwa.
Czy ktoś użytkuje taki wozek jak się to sprawuje
  • 21
  • Odpowiedz
@pilot122: ojciec ma z 2009 r (już po lifcie). 270 tys zrobione bez problemu. Jakość wykonania średnia (czasem coś wewnątrz skrzypnie), ale mechanicznie ok.
A silnik 1.6 crdi (115 KM) mułem nie można nazwać - demonem prędkości nie jest, ale do sprawnego poruszania wystarcza.
  • Odpowiedz
@pilot122: a to co innego, myślałem ze już od dawna nie ma ropniakow bez dwumasy.

Sprawdzić czy sprzęgło się nie ślizga warto(5 bieg, 1500 i w podłogę, jeśli obroty lecą szybciej niż prędkość to wiadomo, zresztą wyczujesz). Płyn wspomagania jaki kolor ma, jeśli czarny to znaczy że o płyny nie było dbane zbytnio.
Bo znajomy znajomym ale nie ma co brać na słowo że coś jest bez skazy.
  • Odpowiedz
@pilot122: z tym płynem od wspomagania to nie jest tak do końca, wielu producentów nie przewiduje wcale jego wymiany, najważniejsze jeśli chodzi o wspomaganie jest to czy pompa nie wyje i maglownica nie trzeszczy przy skręcaniu, jedyne dopuszczalne wycie jest jak skrecisz kierownice w którąś stronę do oporu bo otwiera sie wtedy w pompie zawór przelewowy. Jeśli nie była bita ta kia i trzyma sie wszystko kupy to będziesz zadowolony, w
  • Odpowiedz
jeździłeś nim? bo po wywaleniu dwumasy inaczej skrzynia/sprzęgło chodzi i wymaga trochę przyzwyczajenia, nie każdemu to pasuje.


@zerathul: on nie ma dwumasy to nie wiem co ty z niego wywaliłeś :D
  • Odpowiedz
@artur1792: no to przecież już się poprawiłem. Nie spodziewałem się dizla bez dwumasy.
@sharkletx: #!$%@? producentów, jakim cudem kupując płyn oryginalny na opakowaniu jest "wymiana co x" a w instrukcji podane że nie trzeba? Zresztą zobacz jak on wygląda po kilku latach, sam muł to gdzie to smaruje.
Oleje też są long life i wymiana zalecana co 30kkm a widać jak to wygląda ( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@pilot122: są dwa kolory zielony i czerwony(malinowy) ale to jak lekko ciemny to nic. Jak będzie wyglądał jak gruz po kawie,czarny, przepalony.
Ja w swoim już 3 raz zmieniam bo ciągle nie mogę tego szlamu się pozbyć.
  • Odpowiedz
wielu producentów nie przewiduje wcale jego wymiany


@sharkletx: producenci nie przewidują wymiany niektórych płynów, zalecają stosowanie olejów "long life", mówią, że rozrządy na łańcuchu są bezobsługowe, stosują różne systemy informujące o zmianie biegu na wyższy przy za niskich obrotach itd. a potem nie uznają gwarancji i twierdzą, że użytkownik źle dbał o auto i to taki trochę paradoks jest bo wychodzi na to, że jak coś się psuje to producent mówi,
  • Odpowiedz
@artur1792: szczególnie olej w skrzyni biegów xd, interwal wymiany "do końca życia skrzyni biegów lub przy naprawie" a po 10 latach to tam oleju nie ma tylko smar( ͡° ͜ʖ ͡°).
Ale w sumie to jest do końca życia bo wcześniej wysiadzie.
  • Odpowiedz
@pilot122: jeżeli to dobry znajomy (bo znam przypadki, że ludzie kupili auto od znajomego i to był straszny złom) i jesteś pewny, że taki przebieg ma i rzeczywiście był serwisowany to bierz w ciemno ..... Taki przebieg to nic dla tego silnika, chyba, że to przebieg auta co nigdy w życiu poza miasto nie wyjechało. Po kupieniu będziesz miał do zmiany wszystkie filtry, płyny i rozrząd ale spokojnie w 1500 zł
  • Odpowiedz