Wpis z mikrobloga

Jadę na wakacje i jako że nie lubię się #!$%@?ć, a na plaży nie ma zbytnio co robić oprócz pływania i opalania się, to postanowiłem że nadrobię zaległości z literatury. Macie Mirki coś do polecania co warto przeczytać? Wołam #filozofia #literatura #scifi . Chciałbym uniknąć typowej beletrystyki z której nie płyną głębsze wnioski. Jeżeli coś tego typu to wolałbym właśnie scifi żeby dawało do myślenia. Nie czytam dla rozrywki tylko po to żeby coś nowego się nauczyć (chociażby ortografii i interpunkcji xD). Proszę o takie tytuły, które z nie-zerowym prawdopodobieństwem będą w bibliotece średniego rozmiaru.

#czytajzwykopem
  • 15
  • Odpowiedz
@Hooke: Temat niewątpliwie ciekawy. Tylko pytanie jest czy wiedza którą nabędę z tej książki do czegokolwiek się przyda? Kiedyś lubiłem takie mocne teoretyzowanie, ale teraz jak jestem trochę starszy to stwierdzam że to strata czasu bo nie płyną z tego żadne praktyczne wnioski. Zawołałem filozofię, bo bardziej chodziło mi o bardziej praktyczne jej zagadnienia.
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: Z praktycznych pozycji szczerze zachęcam do sięgnięcia po książkę Peter Stark - Granice wytrzymałości. Generalnie książka opisuje ze szczegółami, także od strony psycho-fizjologicznej różne rodzaje śmierci i chorób (np. utonięcie, hipotermię, odwodnienie etc) . Można dowiedzieć się sporo o ludzkim organizmie, jego reakcjach. Zapada w pamięć i pozwala rozpoznawać pewne objawy u siebie. Wszystko w formie popularno-naukowej.
  • Odpowiedz
  • 0
@ZasilaczKomputerowy "Inne pieśni" Dukaja. Oszałamiająco wyobrażony świat i filozofii pod korek. Jedna z najlepszych IMO książek ever.

Zerknij też może na Peanatemę, jeśliś koneser filozofii.
  • Odpowiedz
@ZasilaczKomputerowy: Z filozofii przystępnej mogę polecić "zagadnienia..." Ajdukiewicza i "małą historię.." Hoffego. Akurat na wakacje. Poza tym może spróbuj "Zaratustrę" Nietzschego czytając oba tłumaczenia równolegle, prawdziwa uczta dla zmysłów
  • Odpowiedz