Wpis z mikrobloga

@miciek335: Jest dziwnie, inaczej niż w Polsce. Organizują raz na 3 msc oddawanie krwi w każdym mieście. Pielęgniarki przyjeżdżają o 6 rano np. do kościoła czy szkoły ( miejsca z dużym pomieszczeniem), rozstawiają sprzęt i od 9 zaczyna się pobieranie krwi. Lekarze przeprowadzają wywiad za kurtynami, z palca pobierają próbkę krwi i wrzucają do roztworu, jezeli się uniesie to możesz oddawać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Czekasz na
Niestety usunełam już wiadomości, ale ostatnio dostałam : Właśnie wykorzystaliśmy Twoją krew w szpitalu dziecięcym + miejscowość. Każda dotacja się liczy. A, że władam produkcją 0RH- to dla mnie wręcz obowiązek.
@lovatate: Bardzo dziwne te procedury mają, moim zdaniem w Polsce lepiej, bo przykładowo przy próbce sprawdzają ją w laboratorium. 600 ml to moim zdaniem ok jak na kogoś dobrze zbudowanego, dorosłego. U nas wiele dawców jest z zakresu 18-35. 450 ml to optymalnie. Swoją drogą byłem raz autostopem w Turcji i miałem okazję rozmwiać z lekarzem, który mówił, że u nich mogą oddawać ludzie jedynie co pół roku i jak mu
@miciek335: Oddajemy więcej krwi, ale kobiety mogą co 4 msc a mężczyźni co 3msc. Też bardziej w PL mi się podobało. Jest bardziej higienicznie. U nas wszystko zgodnie ze standardami UE, oni raczej mają gdzieś UE, wszędzie jest to widoczne, czasami wychodzi to na +. Warto dodać, że pobieranie krwi dosyć długo trwa. W Polsce 2-3minuty i cały woreczek pełen. Tutaj 10-15 minut to norma, nie pozwalają szybciej, nie wiem czym