Wpis z mikrobloga

Jak w @mBank zapłacić mandat? Wiem, że trzeba to zrobić w formularzu przelewu do US, bo inaczej zwykłym przelewem nie chce puścić. Moje pytanie dotyczy pola "Okres rozliczenia". I na #!$%@? to w przypadku mandatów? W "Identyfikacja zobowiązania" domyślam się, że chodzi o wpisanie "SERIA YY NUMER XXXXXXX". Ale nie mam pojęcia o co chodzi z okresem rozliczenia. Ktoś coś?

#mbank #mandat #pytanie
DrDevil - Jak w @mBank zapłacić mandat? Wiem, że trzeba to zrobić w formularzu przele...

źródło: comment_wvivQRRYnojtH6Sn5UHpTWuGcGIInMZ8.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
@DrDevil: po zalogowaniu do konta wybierz zakładki: Płatności – Przelew – Podatkowy.
W następnej kolejności jako symbol formularza wybierz: Mandaty.
W polu: Okres rozliczenia, wprowadź datę wystawienia mandatu (z rozwijanej listy wybierz: J – dzień).
Jako: Identyfikacja zobowiązania, wprowadź serię i numer mandatu.

Pozdrawiamy,
Zespół mBanku

Zapraszamy do dyskusji lub kontaktu bezpośredniego. Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące naszej oferty.
  • Odpowiedz
@ZespolmBanku: a w obecnym systemie mBanku jak to zrobić? Po wybraniu symbolu formularza MANDATY, wybieram Miejscowość Tarnów no i nie wyszukuje mi Nazwy organu podatkowego. Ma to być urząd miasta (mandat wystawiony przez straż miejską.
  • Odpowiedz
Dzięki za info -- google mnie tu przyprowadziło. Skurczysyny ścignęli mnie za mandat z 2016!

@tryhp3
@Karlos03
Jesteście pewni że wpisujecie właściwą miejscowość? To że mandat wystawiła tarnowska SM nie znaczy że macie to płacić do Tarnowa.
Np. mi wlepili w Krakowie a wysyłałem przelew do US w Opolu. Także popatrzcie z którego US naczelnik do Was napisał.
  • Odpowiedz
Uwaga, urząd skarbowy to zawsze Pierwszy Urząd Skarbowy w Opolu, ostatnio płaciłam mandat w ten sposób, najpierw się zdziwiłam, ale poszło ok. Tutaj dobrze napisana instrukcja o co chodzi https://hintigo.pl/artykul/jak-zaplacic-mandat-przez-internet/, można też zapłacić na poczcie przez Internet, tutaj stronka z formularzem https://poczta-polska.zaplacmandat.pl/ - może komuś się przyda. Próbował ktoś w ten sposób?
  • Odpowiedz