Wpis z mikrobloga

Na nagraniu jest pokazane zwykłe szczęście. Takie rzeczy za szybko się dzieją, by zdołać wykonać szereg działań w przeciągu 3 sekund.


@Niezlomny: tak, postanowił akurat w tym momencie zjechać sobie na lewy pas ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@rybak_fischermann: @SScherzo: @Sobo__: @Niezlomny: @xetrov:

W Holandii mają dobry patent na takie sytuacje. Nad autostradą co kilkaset metrów są tablice z wyświetlaczami i żółtymi światłami ostrzegawczymi. Gdy robi się zator na tablicach jest wyświetlana sugerowana prędkość (90/70/50) i migają żółte światła - jak widzisz coś takiego to automatycznie wiesz, że coś się dzieje.

Pewnego razu jadąc z Katowic na zachód A4, padał
  • Odpowiedz
@wfm125m: No ale właśnie potwierdzasz co napisałem. A nikt mi nie zaneguje twierdzenia, że patrzenie w lusterko ma jakiś głęboki sens. Przypuszczam, że kierowca planował zjazd na drugą stronę jezdni.
  • Odpowiedz
@Niezlomny: nie wiem czemu nazywasz to szczęściem, dojeżdżając jako ostatni do korka staram się stopniowo zwalniać, i zostawić sobie przed sobą kilka metrów. Do momentu aż nie będzie za mną kilka aut trzymam auto na biegu, dopiero jak widzę ze mi nic nie grozi wbijam na luz i łapię auto ręcznym hamulcem ( ͡° ͜ʖ ͡°) ta taktyka raz uratowała mnie na Trzech Garbach w Katowicach,
  • Odpowiedz
@JanuszProgramowania: Chodzi mi tylko o lusterko. Że niby patrzeć trzeba, ale nie dość, że obraz jest z miejsca zniekształcony, to zanim dotrze do ciebie obraz i go przeanalizujesz, to już mijają jakieś sekundy. I jako motocyklista naprawdę coś o tym wiem.
  • Odpowiedz
Chodzi mi tylko o lusterko. Że niby patrzeć trzeba, ale nie dość, że obraz jest z miejsca zniekształcony, to zanim dotrze do ciebie obraz i go przeanalizujesz, to już mijają jakieś sekundy.


@Niezlomny: może mało jeździsz samochodem i nie jesteś przyzwyczajony, mnie to wielokrotnie ratowało a od tamtej akcji z ciężarówką nauczyłem się regularnie kontrolować co się za mną dzieje i gdy jadę to zawsze wiem co za mną jedzie,
  • Odpowiedz
@Niezlomny: przesadzasz, to odruch, widzę ze coś jedzie zbyt szybko niż powinien = #!$%@?. Wiadomo ze nie ocenisz tutaj czy kto się wyrobi na centymetry, czy jednak jebnie, ale lepiej zaryzykować ucieczkę jeśli droga jest pusta, niż być skasowanym pomiędzy 2 ciężarówkami. Tym bardziej ze widziałem przypadek gdzie kierowca ciężarówki trąbił gdy wiedział ze nie ogarnie, wtedy masz jasny sygnał do ucieczki. :)
  • Odpowiedz
@Niezlomny: to widocznie mało jeździsz albo masz problemy z oceną odległości w lusterku. A kierowca auta z kamerką myślę, ze nie pakowałby sie umyślnie na pas kierunku przeciwnego ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz