Wpis z mikrobloga

@zielonek1000: @a231: Nie wiem jaka jest ich standardowa praktyka Defcona, fakt faktem, że ja zawsze na YT ogladałem. Jest jeszcze ich media server ale nie mam pojęcia czy tam wrzucą, można jednak zaglądać co jakiś czas, póki co są tam jakieś pierdoły typu fotki, a sam serwer zamula straszliwie, czasami nawet nie działa - link. Widziałem, że przynajmniej część wystąpień w niektórych villages na Defconie też była nagrywana ale
@medevacs:
no i to jest niezwykle dziwne.
Oglądanie konferencji bezpieczeństwa IT rok czasu od wydarzenia i 1.5 roku od wykrycia luk jest zgoła bez sensu. Co tym bardziej dziwi zważywszy że defcon i blackhat to głównie geeki a ci szczególnie często dzielą się wszystkim i wrzucają do sieci jak popadnie błyskawicznie każdy materiał.
Konferencje urologów szybciej znajdziesz w necie niż blackhata ...
@zielonek1000: Nie wiem jak sprawa wygląda w przypadku BlackHata, więc będę spekulował. Kiedyś raz rzuciłem okiem na cenę i się przeraziłem, nie jestem pewien ile kosztował wjazd na BlackHat USA w tym roku ale na BlackHat Europe early registration kosztuje 999 GBP, więc pewnie w USD to było gdzieś z $1500. Organizatorom raczej zależy na tym żeby ludzie przyjeżdżali i płacili, a nie czekali na darmowe filmiki w necie, to
@medevacs:
Co mnie dziwi to nie to że nie publikują głównych kamer tylko że nie ma pirackich nagrań z ręki.
A defcon to konferencja typowych geeków i w ogóle powinna być transmitowana live (i jest), co ciekawe wifi village zeszłym razem było chyba kilka dni po konferencji a teraz to nic nie ma.
Swoją drogą po co tyle płacić za blackhata jak defcon jest 8x tańszy a jest w tym samym
Swoją drogą po co tyle płacić za blackhata jak defcon jest 8x tańszy a jest w tym samym czasie z tymi samymi ludzmi w tym samym miejscu


@zielonek1000: Może blackhat uchodzi za profesjonalny i pieniądze niespecjalnie grają rolę gdy na tę konferencję wysyła Cię Twój pracodawca. Defcon ma opinię taką jak napisałeś - zbieranina geeków robiąca IT-heheszki ;) Ale mnie nie pytaj, ja tam byłem na Defconie, a nie BlackHatcie.