Wpis z mikrobloga

Cześć Wszystkim w moim wpisie nr 5,

Dzisiaj postanowiłem się wziąć za porządkowanie kodu i dostosowanie go do dobrych praktyk. Pierwszą rzeczą jest stworzenie i co za tym idzie, nieco zmodernizowałem jego wygląd. Myślę, że cała linia zamiast rozdzielonych prostokątów wygląda o wiele lepiej. Poza tym, udało mi się w miarę schludnie wcisnąć przycisk do facebooka właśnie w (wszystkie odnośniki odpowiednio podepnę [mam nadzieję] w niedalekiej przyszłości) :)
Poczytałem trochę o SVG i postaram się jutro przygotować jakieś logo dla strony.
Zauważam też wady uczenia się z gotowych stron przez internet. Czytając o czymś, nie wiem czy to jest jeszcze aktualne czy może już się od tego odchodzi. Teraz tak mam z SVG, nie wiem czy jest to teraz "w modzie" czy może używa się czegoś totalnie innego. Ciężko też znaleźć konkretne informacje na ten temat w necie.

Wyniki mojej dzisiejszej pracy można zobaczyć tutaj
Jak zwykle czekam na komentarze, porady i krytykę :)

Zapraszam do obserwowania tagu #uczesiehtml

#css
#html
#stronywww
  • 1
@uczesiehtml

Teraz tak mam z SVG, nie wiem czy jest to teraz "w modzie" czy może używa się czegoś totalnie innego

Generalnie SVG to format grafiki wektorowej. Jest darmowy program inkscape do tworzenia grafiki wektorowej. Pewnie są inne, być może lepsze, ale ja korzystam z niego więc mógłbym trochę doradzić jak z niego korzystać itd.
Formatu SVG raczej się nie wrzuca na stronę - trzeba przekonwertować na PNG (oczywiście jest taka opcja