Wpis z mikrobloga

Przeczytałem właśnie w najnowszym "Do Rzeczy", jak w praktyce wyglądało hasło rządów PO-PSL "Polska w budowie" w latach 2008-2012. Wstrząsająca rzecz.

Pierwszy przykład - lotnisko wojskowe w Szymanach pod Olsztynem. Podjęto decyzję o modernizacji lotniska do celów turystycznych i przemianowanie obiektu na Port Lotniczy Olsztyn-Mazury (mimo, że do lotnisko znajduje się 50 km od Olsztyna). Do kwietnia tego roku lotnisko oferowało odlot jednego samolotu dziennie. Średnio z obiektu korzystało więc ok. 30 pasażerów. Dzisiaj odlatują stamtąd maksymalnie trzy samoloty na dobę. Koszt inwestycji: 205 mln zł.

Drugi przykład - Pomorska Kolej Metropolitalna. Za inwestycją stał marszałek województwa pomorskiego, Mirosław Struk (PO), którą nazywał "epokową". W jego przekonaniu miała zrewolucjonizować transport publiczny w Trójmieście i na Kaszubach. Jakie analizy pozwalały mu na to przekonanie, tego nie wie nikt. Po roku od zakończenia inwestycji musiano zmniejszyć ilość kursów, bo kolejki jeździły puste. Ponadto jedna z lipcowych nawałnic spowodowała osunięcie się skarp na trasie, co liczy się z kosztami naprawy - 20 mln zł. Koszt inwestycji: 1 mld zł.

Trzeci przykład - stadion we Wrocławiu. Wystarczy tylko powiedzieć, że obiekt w 2015 roku wygenerował 3 mln zł strat. Łatwo więc policzyć, ile od zakończenia Euro 2012 mniej więcej ten obiekt generuje kosztów i jak bardzo jest nierentowny. Koszt inwestycji: 800 mln zł.

To tylko trzy inwestycje, które kosztowały ok. 2 mld zł. Kto podjął decyzję o ich powstaniu, ten powinien otrzymać dożywotni zakaz sprawowania funkcji publicznych.

Coście, #!$%@?, uczynili z tą krainą...


#polityka #bekazpo
Pobierz V.....o - Przeczytałem właśnie w najnowszym "Do Rzeczy", jak w praktyce wyglądało has...
źródło: comment_aUT96U5RyxLVlV7tthJ9wjtG7hqGAoI0.jpg
  • 10
jakie to uczucie


@Venro: Patrząc na twój poziom rozhisteryzowania, to chyba nie najlepsze. Choć nie wiem czemu, wszak nie ma nic złego w byciu wdzięcznym człowiekowi, dzięki któremu polska gospodarka wystrzeliła w górę jak nigdy w historii. Ale płacz dalej, udając, że nic na ten temat ci nie wiadomo. Historia go zapamięta jako bohatera ( ͡° ͜ʖ ͡°)