Wpis z mikrobloga

Witam. Mam taki problem z komputerem. Może ktoś pomoże ( ͡º ͜ʖ͡º) W sumie to już od dłuższego czasu występuje, ale dość rzadko (często cały dzień chodzi bez zawieszenia, nawet przy grach) więc da się jakoś pracować. Otóż raz na jakiś czas zdarzają mi się totalne zwiechy na Windowsie 7. Komputer przestaje reagować na myszkę i klawiaturę. Jedynie co można zrobić to wyłączyć komputer przyciskiem zasilania. Co to może być? Płyta główna? Pamięć RAM? Kiedyś robiłem memtesta i niczego nie wykryło, ale może za krótko robiłem (1.5 godziny max). Ewentualnie jest może jakiś dobry program, który pomoże mi zdiagnozować? #komputery #pcmasterrace
Wołam @PurePC_pl
  • 16
@pstjepan: Winowajców może być sporo. Warto podać pełną specyfikacje komputera, czy problem występuje ciągle na tej samej instalacji systemu czy np. w między czasie był format/testowałeś na linuxie, czy pojawił się po jakimś konkretnym wydarzeniu jak burza/czyszczenie sprzętu/instalacja oprogramowania/nowej części. Też byśmy byli za gruntownym sprawdzeniem dysku.
@PurePC_pl: Specyfikacja komputera: procesor i5 3470 , płyta główna Asus P8B75-V, zasilacz ThermalTake Smart SE 530W, GeForce 970, dysk SSD Samsung 850 EVO 250 GB, dysk HDD WDC WD10EZEX-00BN5A0 1 TB, dysk Samsung HD642JJ 640 GB, 2xKingston KHX1600C903/4GX DDR3 4GB RAM (w sumie 8GB)